30 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı!

featured

30 Aralık Türkiye’nin güncel koronavirüs verileri sağlık bakanlığı tarafından açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 139 kişi hayatını kaybederken, yeni vaka sayısı ise 39 bin 681’e ulaşmış durumda. Sağlık Bakanı Koca, “İki faktörü birlikte düşünmek zorundayız. Vaka sayıları yakın günlere kıyasla iki katına yaklaşıyor. Öte yandan, vakalar içinde oranı giderek yükselen Omicron varyantının bulaşma kabiliyeti fazla. Mevcut durum, alışageldiğimizden çok daha dikkatli olunmasını şart kılıyor.” dedi.

“VAKA SAYILARI DİĞER GÜNLERE GÖRE İKİ KATINA YAKLAŞIYOR”

Güncel verileri Twitter’dan paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İki faktörü birlikte düşünmek zorundayız. Vaka sayıları yakın günlere kıyasla iki katına yaklaşıyor. Diğer yandan, vakalar içinde oranı giderek yükselen Omicron varyantının bulaşma kabiliyeti yüksek. Mevcut durum, alışageldiğimizden çok daha dikkatli olunmasını şart kılıyor.” diye konuştu..

Aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 86,2 ile Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Ordu’yu Osmaniye, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Eskişehir, Zonguldak ve Bartın takip etti.

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 59,2 ile Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Muş, Bingöl, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

30 Aralık koronavirüs tablosu!

30 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!