Akaryakıt Fiyatlarına Yine Zam Haberi!!

featured

Akaryakıt fiyatları üzerinde doğrudan etkisi olan Brent petrolün piyasadaki durumu ve dolar kurundaki yükseliş sonrası motorin ve benzin fiyatları için gelişmeler vatandaşlar tarafından merak ediliyor.. Brent petrol fiyatlarındaki yükseliş sonrası benzin ve motorinde zam bekleniyor.

MOTORİN 23 LİRAYI AŞACAK

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre perşembe geceden itibaren motorine de büyük bir zam geleceği öğrenildi. Gelecek zammın 1 lira 20 kuruş civarında olması bekleniyor. Yapılacak yeni zamla birlikte motorinin fiyatı İstanbul‘da 22.10 liradan 23.30 lira seviyesine çıkması bekleniyor..

Son olarak ise 21 Mayıs Cumartesi gününden geçerli olmak üzere benzin grubunda 1,02 fiyat indirim meydana gelmiş, fiyat değişikliği pompa fiyatlarına yansımıştı.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANMAKTADIR?

Ülkemizde Akaryakıt fiyatları, Türkiye‘nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanmaktadır. Bu hesaplamaların sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçükte olsa değişiklikler gösterebiliyor.

Akaryakıt Fiyatlarına Yine Zam Haberi!!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!