Amedspor ile Vanspor’un Yapacağı Maçın Sahası Değişti

Amedspor ile Vanspor’un Yapacağı Maçın Sahası Değişti
17 Şubat 2023 16:08 | Son Güncellenme: 17 Şubat 2023 16:09

Amedspor ile Vanspor, depremzedeler adına 19 Şubat Pazar günü saat 14.00’da Diyarbakır Stadyumu’nda yapılacak olan dostluk maçı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) deprem güvenliğini gerekçe göstererek maçın Van’da oynanmasına karar verdi.

TFF 2. Lig ekiplerinden Amedspor ile Vanspor takımları anlamlı bir maça imza atıyor. Her iki takım depremin yaralarını sarmak ve depremden etkilenen depremzede vatandaşlara maddi gelir sağlamak adına dostluk maçında karşı karşıya geliyor. İki kulüp, sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak maçın 19 Şubat Pazar günü saat 14.00’da Diyarbakır Stadı’nda oynanacağını açıklamıştı. Fakat Türkiye Futbol Federasyonu, deprem güvenliğini gerekçe göstererek bunu kabul etmedi. Bu gelişme üzerine maç Van’a alma kararı aldı.

Amedspor tarafından yapılan son dakika açıklamada, ”Depremzedeler yararına Vanspor ile Diyarbakır Stadyumu’nda karşı karşıya geleceğimizi duyurduğumuz dostluk müsabakası için Türkiye Futbol Federasyonu’na yapmış olduğumuz başvuru, deprem yaşayan illerdeki stadyumların güvenlik nedeniyle yeniden ‘Spor Alanı Güvenlik Sertifikası’ alması gerektiği şeklindeki yanıt ile talebimiz federasyon tarafından olumsuz olarak sonuçlanmıştır. Bu nedenle depremzedeler yararına oynamayı planladığımız dostluk müsabakasını Vanspor Kulübü ile istişare ederek Van şehrinde oynanmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.