AMEDSPOR’DAN CEZALARA TEPKİ

featured

PFDK, Amedspor’lu Mansur Çalar’a “rakip takım sporcusuna yönelik saldırısı” gerekçesiyle 5 maç, “rakip takım taraftarına yönelik sportmenliğe aykırı hareket” iddiasıyla da 1 maç men cezası verdi. Amedspor, karşılaşmada rakip takım taraftarı bulunmadığını belirterek, “Rakip takım taraftarının statta bulunmamasına rağmen ceza verilmesini spor kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” açıklaması yaptı

DİYARBAKIR ONLİNE– TFF 2’nci Lig Beyaz Grup’ta oynanan Hekimoğlu Trabzon maçı sonrası Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilen Amedspor kulübüne ve futbolcusu Mansur Çalar’a ceza verildi.

PFDK, yapılan toplantısında almış olduğu kararla Hekimoğlu Trabzon maçında “rakip takım sporcusuna yönelik saldırısı” gerekçesiyle Amedspor takım kaptanı Mansur Çalar’a 5 resmi maçtan men ve 3 bin TL para cezası verdi.

Çalar, “ihraç edildikten sonra rakip takım taraftarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi” gerekçesiyle 1 resmi müsabakadan men ve 3 bin TL para cezası, cezaların birleştirilmesi suretiyle toplam 6 maçtan men ve 6 bin lira para cezası aldı.

Cezanın infazının çift sarı kart görmesi nedeniyle oynanmaması gereken ilk müsabakayı takiben başlatılmasına karar verildi.

Kurul, Amedspor’a ise “saha olayları” gerekçesiyle 12 bin lira, “çirkin ve kötü” tezahürat” gerekçesiyle de 8 bin lira para cezası olmak üzere toplamda 20 bin para cezası verdi.

AMEDSPOR’DAN CEZALARA TEPKİ

Takıma ve Mansur Çalar’a verilen cezalarla ilgili Amedspor’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Mansur Çalar’ın ihraç sonrası oyundan nizami bir şekilde çıkarken çekilen görüntüleri savunma ekinde federasyona gönderilmesine ve maçta rakip takım taraftarının statta bulunmamasına rağmen Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun sporcumuza ‘ihraç edildikten sonra rakip takım taraftarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi” gerekçesiyle 1 resmi müsabakadan men ve 3.000 TL para cezası’ verilmesini spor kamuoyunun takdirine bırakırken haksız cezalar için de gerekli girişimlerimizi sürdüreceğimizi kamuoyuna bildiririz.” (Haber Merkezi)

AMEDSPOR’DAN CEZALARA TEPKİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!