Annesi Vefat Eden Küçük Melisa Kurtarıldı

featured

Elbistan’da 6 bloklu Yıldızkent adlı sitenin hemen girişindeki BİM markette depreme yakalanan 23 yaşındaki Melisa Ülkü kurtarıldı . Saat 09.57’de bölgede arama kurtarma çalışması yapan polis arama kurtarma ve AFAD ekipleri, 6 bloklu Yıldızkent sitesi enkazında sesler fark etti.

Gelen tepkiler üzerine yaklaşık olarak 5 saatlik çalışmayla ekipler adeta iğneyle kuyu kazdılar. Kendisine ulaşan ekipler Melisa Ülkü’ye korkmamasını bütün ekiplerin yanında olduğunu ifade ettiler. Melisa ise annesinin hayatını kaybettiğini, susadığını ifade etti.

SES DUYDUK, POLİSLER ARAMA SİSMİK ÇALIŞMA YAPTI

Kurtarma ekibindekiler İHA muhabirine olayı bu şekilde anlattı: “Melisa Ülkü’nün ilk sesine ulaştık. Daha sonrasında annesiyle depreme yakalandıklarını söyledi. Annesinin kendisine yakın olduğunu ve vefat etmiş olabileceğini anlattı. Pak ekipleri sismik dinleme AFAD ekipleri çalışma yaptılar. Melisa hayat üçgeni oluşturmuş.

Korkmamasını söyledik. PAK ekipleri olarak çok büyük çabalar sarf ettik. İnce şekilde çalışmamız gerekiyordu. Başarılı çalışmalar yaptık. Çok mutluyuz. Montunu çıkarmak zorunda kaldık. Çünkü dar bir alandan geçmesi lazım. Montunu arkadaşlarımıza emanet etti. Çıkınca teslim ettik. Çantasını bırakmak istemedi. Dışarı çıkınca da çantasını istedi. Kendisiyle sürekli konuşmak durumunda kaldık.”

Ekipler, maalesef Melisa Ülkü’nün annesinin cansız bedenine de ulaştılar.

Annesi Vefat Eden Küçük Melisa Kurtarıldı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!