Batman’da Bir Esnaf 3 Dedaş Personelini Silahla Rehin Aldı!

Batman’da Bir Esnaf 3 Dedaş Personelini Silahla Rehin Aldı!
20 Aralık 2022 14:06 | Son Güncellenme: 20 Aralık 2022 14:40

Batman’ın Rıhan Caddesi yer alan Çamlıtepe Mahallesi’nde halı işletmeciliği yapan bir esnaf, kaçak kontrolü için dükkanına gelen 3 DEDAŞ personelini silahla rehin aldığı öğrenildi. Batman İl Emniyet Müdürü, görüşmeler sonucu şahsı ikna ederek teslim olmasını sağladı.

Batman’da bir esnaf, kaçak elektrik kontrolü için iş yerine giden Dicle Elektrik personelini rehin aldı. İl Emniyet Müdürü, görüşmeler sonucu şahsı ikna ederek teslim olmasını sağladığını açıkladı. Rıhan Caddesi Çamlıtepe Mahallesi’ndeki bir halı yıkama dükkanının kaçak elektrik kullandığı ihbarı üzerine, Dicle Elektrik ’nin 3 personeli kontrol amacıyla merkez tarafından iş yerine yönlendirildi.

Görevliler iş yerinde kaçak elektrik kontrolü yapmak isteyince iş yerindeki esnaf tarafından rehin alındı. İki personeli bırakan kişi, 1 personeli iş yerinde alıkoydu.

Söz konusu personelin kurtarılması için olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Şahıs olay yerine Batman Valisi, Ekrem Canalp’i isterken, ikna çalışmaları sonucunda rehineyi bıraktı. Olayla ilgili açıklama yapan Batman İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, “Vatandaşımız, elektrik kurumuyla ilgili sorundan kaynaklı işini kaybetmiş. Görüşmelerimiz sonucunda şahıs kendiliğinden bize teslim oldu. Adli işlemleri devam edecektir. Yaralı yok, rehine kalmadı. Planlı bir şey yok, aniden gelişen bir olay” diye konuştu.

DİYABAKIR’DAN SON DAKİKA GELİŞMELER İÇİN TIKLAYIN

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.