Bölge kara teslim

07.02.2020

204 Kişi Okumuş

0 Yorum

Bölge kara teslim

Depremin vurduğu Elazığ ve Malatya başta olmak üzere bölge kentlerinden kar ve sağanak yağış etkili olmaya başladı.

DİYARBAKIR ONLİNE – Diyarbakır, Mardin, Urfa, Batman, Siirt ve Şırnak kentleri yağmur ve karla karışık yağmurun etkisine girdi. Diyarbakır, Siirt ve Şırnak’ın dağlık bölgelerinde kar şeklinde olan yağışlardan kaynaklı bölgede hava sıcaklığının 2 ila 3 derece civarında azalacağı tahmin ediliyor. Siirt’in ve Şırnak’ın doğusunda yoğun kar yağışı nedeniyle meydana gelmesi muhtemel buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar ile çığ tehlikesine karşı yurttaşlar uyarıldı.

KAR KALINLIĞI 1 METREYİ AŞTI

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinin yüksek bölgelerinde etkili olan kar yağışının, yaşamı olumsuz etkilediği belirtildi. Bölgedeki mahalle ve mezralarda hayvancılık yapan yurttaşların, kalınlığı 1 metreyi aşan kar nedeniyle çalışmalarını yürütmede zorlandıkları kaydedildi.

DEPREM BÖLGESİNDE HAVA DURUMU

Deprem bölgesi Elazığ ve Malatya’da ise, gece saatlerinde yağmur şeklinde başlayan yağışlar, bugün soğuk havayla birlikte karla karışık yağmura, yüksek kesimlerde ise kar yağışına döndü. Deprem bölgesinde Cumartesi günü ise, yağışın kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Hava sıcaklığının bugünden itibaren hissedilir derecede azalarak, mevsim normalleri altına ineceği tahmin ediliyor. (Haber Merkezi)

İlgili Terimler : , , , , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz