Çanakkale Biga’da 4.3 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi!

featured

Çanakkale’de saat 06,21’de deprem meydana geldi. Merkez üssü Çanakkale’nin Biga ilçesi olan deprem Bandırma, Balıkesir, İstanbul, Bursa ve çevre ilçelerde de hissedildiği öğrenildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) depremin büyüklüğünü 4.30, derinliğini ise 12.12 km olarak açıkladı. Boğaziçi Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 4.8 olarak açıkladı. Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi ise depremin büyüklüğünü önce 4.5 olarak açıkladı, daha sonrasında 4.6 olarak düzelti.

AFAD‘ın verilerine göre saat 06:21’de merkez üssü Çanakkale’nin Biga ilçesi olan 4.3 büyüklüğünde bir deprem oldu.  Deprem, İstanbul ve diğer çevre illerden de hissedildi.

Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 4 olarak açıkladı.

Depremin ardından Çanakkale Valiliği’nden yapılan son dakika resmi açıklamada, “İlimiz Biga ilçesi merkezli olarak meydana gelen 4.3 büyüklüğündeki depremde alınan ilk bilgilere göre herhangi bir olumsuz durum oluşmamıştır” ifadelerine yer verildi.

EGE DENİZİ’NDE 3.9 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM OLDU

AFAD’dan alınan bigiye göre saat 08:39’da Ege Denizi Kuşadası Körfezi açıklarında 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

AFAD SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYIN

Çanakkale Biga’da 4.3 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!