Deprem Nedeniyle Ülke Genelinde 7 Günlük Milli Yas İlan Edildi

featured
Kahramanmara?? merkezli deprem

Türkiye güne Kahramanmaraş merkezli 2 büyük deprem ile güne başladı… İlki 7,7 ikincisi 7,6 büyüklüğünde gerçekleşen korkunç deprem; Kilis, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Adana, Gaziantep, Osmaniye, Adıyaman, Şanlıurfa, Malatya ve Hatay’da büyük enkaza yol açtı.

10 ilde toplam can kaybı 1541 olurken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan genelgeyle yedi gün süreyle milli yas ilan edildiği öğrenildi..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de gerçekleşen depremler sebebiyle 7 gün süreyle milli yas ilan edildiğini kamuoyuna duyurdu. İl genelinde ve dış temsilciliklerde 12 Şubat 2023 tarihinde Pazar günü güneşin batışına kadar bayraklar yarıya çekilecek.

Cumhurbaşkanlığına bağlı kurum, kuruluş ve ofislere gönderilen son dakika metinde “6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen depremler nedeniyle yedi gün süreyle millî yas ilan edilmesi ve bütün yurtta ve dış temsilciliklerimizde 12 Şubat 2023 Pazar günü güneşin batışına kadar bayrağımız yarıya çekilmesi uygun görülmüştür” açıklaması yapıldı.

Deprem Nedeniyle Ülke Genelinde 7 Günlük Milli Yas İlan Edildi
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!