Diyar Galeria’da Eşyaların Tahliyesine Başlandı

featured

6 Şubat tarihinde meydana gelen depremlerden etkilenen illerden olan Diyarbakır’da hasar gören merkez Yenişehir ilçesindeki Diyar Galeria İş Merkezi’nin üstündeki yer alan C ve D bloğunda izin verilmesi sonrasında vatandaşlar eşyalarını tahliye etmeye başladı.

Kahramanmaraş merkezli büyük depremlerden etkilenen 11 ilden birisi olan Diyarbakır’da 1’i boş, 7 tane yapı yıkıldı. Yıkılan bu yapılardan 414 vatandaşın cansız bedeni çıkartıldı.

7 yapıdan biri olan merkez Yenişehir ilçesindeki Diyarbakır’ın ilk alışveriş merkezi olan, Diyar Galeria İş Merkezinde ise 4 bloktan 2’si yıkıldı, diğer 2’si için yıkım kararı verildi. 89 kişinin yaşamını yitirdiği bu yapıda yıkım kararı bir süreliğine durdurulmuştu. Bugün ise vatandaşlar sabah erken saatlerden itibaren hasarlı olan yapıdan özel eşyalar başta olmak üzere birçok ürünü çıkartmaya başladı.

Yakınının eşyalarını almaya gelen Ramazan Burak, sabah Galeria’nın açıldığını ve önemli eşyalarını almaya geldiklerini söyledi.

“Çok kötü, Allah bu insanlara yardımcı olsun” diye Burak, “Sabah saat 05.00’ten beri buradayız. 5 dakikada olsa izin verdiler. Hepsi bizim gibi 3-5 eşyasının peşine düştü” sözlerine yer verdi.

Diyar Galeria’da Eşyaların Tahliyesine Başlandı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!