Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Seferberlik Başlattı

featured

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, arama kurtarma çalışmaları ve deprem toplanma alanlarında vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için seferberlik başlattı.

Diyarbakır Valiliği tarafından depremden zarar gören vatandaşların can güvenliğini korumak ve soğuk havadan etkilenmemesi adına Seytantepe Kapalı Spor Salonu, Kayapınar Halit Gülser Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yenişehir Köşkler Salonu, Yenişehir Gençlik Merkezi, Bağlar Gençlik Merkezi, Fuar ve Kongre Merkezi, Diyarbakır Stadyumu, Şehit Halit Gülser Spor Kompleksi, Talaytepe Spor Kompleksi, 75 Tenis Kortu, Sümer Park toplanma alanı olarak belirlendi. Ayrıca cami ve tek katlı taziye evleri vatandaşların hizmetine açıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, toplanma ve kurtarma çalışmaları için yapıldığı alanlarda vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek adına çalışmalara başladı. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, toplanma alanları ve kurtarma alanlarında yerlerde vatandaşlara çorba ikramı yapıyor.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri ayrıca vatandaşların yemek ihtiyaçlarını karşılamak için tesislerinde çalışmalarını sürdürüyor. Yapılacak yemekler, enkaz yerlerinde öğle ve akşam olmak üzere vatandaşlara ikram edilecek.

Çorba ve kahvaltılık hizmetinin verildiği yerler şöyle:

“Galeria arkası, Sakarya Caddesi Barış Düğün Salonu yanı, Tesisler Serin 2 Sitesi, Sayın Sitesi, Sercan Apartmanı, Kurt İsmail Paşa Sokak, Eski E Tipi Cezaevi Yanı, Serhat Düğün Salonu, Piyale Düğün Salonu, Bağlar Spor Salonu, Namık Kemal Orta Okulu, Yahya Kemal ortaokulu, Mevlana Halit Ortaokulu, Aktif Yaşam Merkezi, Talaytepe Spor Kompleksi, Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi, Seytantepe Kapalı Spor Salonu, Kayapınar Halit Gülser Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yenişehir Köşkler Salonu, Yenişehir Gençlik Merkezi, Bağlar Gençlik Merkezi, Fuar ve Kongre Merkezi Merkezi”

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Seferberlik Başlattı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!