Diyarbakır On Gözlü Köprü’de Fahiş Fiyata Tepkiler Sürüyor!

featured

Diyarbakır’da yerli ve yabancı turistlerin ağırlıklı olarak ziyaret ettiği tarihi yerlerden biri olan 10 Gözlü Köprü civarlarında kaçak olarak hizmet veren kafelerde, bir demlik çay 1000 liraya satılıyor. Gelen şikayetlere rağmen Maliye, Büyükşehir Belediyesi ve Ticaret İl Müdürlüğü’nün denetim yapmaması, vatandaşın tepkisine yol açtı.

Diyarbakır Gazete’nin aktardığı haberde, Hemen hemen her gün binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği tarihi 10 gözlü köprü çevresindeki bazı kafelerde fahiş fiyattan ürün satılması, halkın tepkisine yol açtı. Bir demlik çayın 1000 TL’ye satıldığı kafelerdeki fahiş fiyatla ilgili, ilgili kurumların denetim yapmaması vatandaşın tepkisine neden oldu. Yine bazı kafe sahiplerinin yapılarını Dicle Nehri yatağına doğru kaydırdığı gözlendi. DSİ Bölge Müdürlüğü’nün kaçak olarak işletilen kafelerin yapılarını Nehir yatağına kaydırmasıyla ilgili bir yaptırım yapıp yapmadığı ise merak konusu oldu.

Kafelerdeki fiyatlar dudak uçuklattı!

Yerli ve yabancı turistlerin gözdesi merkezi haline gelen Diyarbakır’da turizm sezonuyla birlikte otellerde doluluk oranı artarken, tarihi ve turistik mekanlardaki yoğun ziyaretçi akını Kurban Bayramı ile birlikte üst seviyeye çıktı. Eski Mardin yolu üzerindeki tarihi 10 gözlü köprü de yerli ve yabancı turistler tarafından yoğunlukla ziyaret edilen merkezlerin başında geliyor. 10 Gözlü Köprü civarında Dicle Nehri kıyısında kaçak olarak faaliyetlerine devam eden kafeler, bu kez fahiş fiyatlarla gündeme geldi.

Tarihi 10 Gözlü Köprüyü ziyaret eden vatandaşların aileleriyle beraber ziyaret etmekte tercih ettiği kafelerin, yiyecek ve içecekleri fahiş fiyattan satması, ziyaretçi turistlerin tepkisine yol açtı. Fiyatlara tepki gösteren vatandaşlar, aynı kafelere ikinci kez uğramaz oluyor. Bir demliğin 1000 TL’ye satıldığı kafelerle ilgili acil denetim bekleniyor.

Kimse denetlemiyor

Suat Çakır isimli yurttaş, Kafeler hangi yönetim gelirse gelsin denetlenmediğini ifade ederek, “Buradaki kafelerin çoğu aynı kişinin. Nehrin kenarında oturmak için cebinde para olması şart. Biz nehri ancak köprünün üstünden görebiliyoruz. Nehrin en yakını boydan boya kafeler. Biz nasıl oturalım. Biz yerlisiyiz oturamıyoruz. Turistler nasıl otursun. Denetleyen yok! ” açıklamasında bulundu.

Diyarbakır On Gözlü Köprü’de Fahiş Fiyata Tepkiler Sürüyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!