Diyarbakır’da 200 şoför çekilen kurayla belirlendi!!

featured

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ali Emiri Toplantı Salonunda yapılan kura çekiminde 180’i otobüs, 20’si kamyon ve arazöz olmak üzere 200 işçi statüsünde alınacak personel için yapılan kura çekimi belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlandı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayhan Kardan, burada yaptığı konuşmada, şeffaflık ilkesi gereği tüm ihaleleri, mal ve hizmet alım işlemlerini canlı yayınla kamuoyunun huzurunda yaptıklarını söyledi. Kardan, geçen yıl personel alımlarını toplumdaki adalet duygusunu korumak adına yine bugün olduğu gibi noter huzurunda ve canlı yayında kura çekme yöntemiyle yaptıklarını anımsattı.

Toplu taşımayı rahatlatmak için 54 yeni otobüs

Kentte toplu taşımayı rahatlatmak amacıyla yeni otobüslerin alındığını belirten Kardan, şöyle konuştu: “Her geçen gün gelişen ve büyüyen şehrimizin toplu taşıma hizmetlerindeki araç ihtiyacı da artmaktadır, işte bu nedenle yaklaşık 100 milyon liralık bir bütçeyle 54 otobüsün alımını gerçekleştirdik. Bu ay itibariyle 13 tane otobüsümüz geldi, İnşallah ay sonuna kadar 24 adetlik ilk partinin geriye kalan kısmı da gelmiş olacak. Diğer kalan araçlarımızın 30 tanesi de Allah nasip ederse ağustos sonu ve eylül başında Diyarbakır Büyükşehir belediyemizin bünyesine katmış olacağız. Böylelikle 54 yeni aracı toplu taşıma filomuza kazandırmış olacağız.” Belediyenin daha iyi hizmet üretmesi için personel alımı yaptıklarını aktaran Kardan, şunları dile getirdi: “Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon ile Park Bahçeler Daire Başkanlıklarımızda araç gereç ve makine ihtiyacı vardı, onların da tedarik işlemlerini yaptık. Bahsettiğim tüm araç ve gereçlerin kullanılması bakımından 200 şoföre ihtiyacımız vardı. Bizde bundan yola çıkarak geçtiğimiz dönemlerde ilan ettik. 200 şoför alımı ile ilgili ilanlarımızı kamuoyuyla paylaştık, müracaatları aldık  bugün kura yöntemi gerçekleştirdiğimiz sürece kadar getirdik.”

‘İstihdam oluşturacağız’

Büyükşehir Belediyesi’nin istihdama da katkı sunduğunu vurgulayan Kardan, “Diyarbakır’da 200 insanımıza istihdam oluşturacağız. Büyükşehir Belediyesi adına gurur verici önemli bir çalışma ben başvuru yapan tüm arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Alın teri ile para kazanacakları hayırlı, sağlıklı uzun ömürler diliyorum.” şeklinde konuştu. İşe alınacak personelin vatandaşlara hizmet konusunda duyarlı olmasını isteyen Kardan, “Görevlerinde yaşlılarımıza engelli vatandaşlarımıza, kadınlarımıza, çocuklarımıza özellikle ihtimam göstermelerini yayalara öncelik vermelerini ve trafik kurallarına her zaman riayet etmelerini temenni ediyorum.” dedi.

Sözlü ve uygulamalı sınav

Programda Diyarbakır 3. Noteri Turgut İlikçioğlu da kuranın içeriğiyle ilgili konuşma yaptı. Konuşmaların ardından yapılan kurada 200 asıl ve 200 yedek aday personel belirlendi. İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı, belirlenecek gün ve saatte kazanan adayları sözlü ve uygulamalı mülakata çağıracak. (DBB Basın Birimi)

Diyarbakır’da 200 şoför çekilen kurayla belirlendi!!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!