Diyarbakır’da Çadır Kente Toplu Taşıma Hizmeti Başlıyor

Diyarbakır’da Çadır Kente Toplu Taşıma Hizmeti Başlıyor
21 Şubat 2023 16:26

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Silvan yolu üzerinde kurulan AFAD Çadır kent alanına toplu taşıma hizmeti vereceğini duyurdu. İşte haberin detayları.

DBB Ulaşım Daire Başkanlığı, Silvan Yolu üzerinde çadır kentte yaşayan vatandaşların ulaşım sorununu çözmek adına  Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su’nun talimatıyla yeni bir otobüs güzergahı oluşturdu.

23 Şubat Perşembe günü itibari ile Büyükşehir Belediyesine ait hizmet veren otobüsler, aşağıda belirtilen güzergah ve hareket saatlerine göre Çadırkent-Batı İlçe Otogarı arasında karşılıklı olarak 2 araç ile toplu taşıma hizmeti vermeye başlayacak.

GÜZERGAH BİLGİLERİ İSE ŞÖYLE

GÜZERGAH

Çadırkent-Seyrantepe Kavşağı-Dağkapı Eski Orduevi-Esma Ocak Parkı-Ekinciler Cad.-Koşuyolu-Bayındırlık- Tesisler Kavşağı-Şanlıurfa Bulvarı-Kantar Kavşağı-Ceylan AVM-Kadın Doğum ve Çocuk Hast.-Batı İlçe Otogarı. (Karşılıklı aynı güzergâh kullanılacaktır)

AYRICA; Çadırkent önünden “S1 kodlu (1 araç) ve AY kodlu (4 araç) ile Kocaköy, Lice, Kulp, Silvan (4 araç), Hani, Hazro ilçe araçlarımız geçmektedir.

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OTOBÜS GÜZERGAHLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.