Diyarbakır’da Ekmek Fiyatlarına Zam Geliyor..

Diyarbakır’da Ekmek Fiyatlarına Zam Geliyor..
25 Ocak 2023 17:57 | Son Güncellenme: 25 Ocak 2023 18:11

Son Dakika.. Diyarbakır‘da ekmek fiyatlarına zam gelecek açıklaması.. Asgari ücret ve girdi maliyetlerinin artması sebebiyle önümüzdeki hafta ekmeğe zam geleceğini anlatan Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu, artışa rağmen Türkiye’de en ucuz ekmeğin Diyarbakır’da satılacağını aktardı. İşte açıklamanın tüm detayları..

Asgari ücretin yapılan zam sonrası 8 bin 506 lira olması ve son zamanlarda artan girdi maliyetleri sebebiyle başta ekmek olmak üzere birçok üründe zam yapılması bekleniyor. Diyarbakır’da ekmeğe zam geleceği iddialarına ilişkin Yenigün’e konuşan DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, iddiaları doğruladı.. Önümüzdeki hafta yapacakları toplantıyla birlikte zam oranını belirleyeceklerini sözlerine ekledi. Ebedinoğlu, Türkiye’de asgari ücretin artması işvereni çok etkilediğini söyleyerek, “Diyarbakır’da 400 gram ekmek 7 lira, 200 gram somun ekmek ise 3,5 liradan satılıyor. dedi..

Son dönemde artan girdi maliyetleri fırıncı esnaflarımızı çok etkiledi. Bu nedenle ekmeğe zam yapılmasını gündeme aldık. Önümüzdeki hafta yapacağımız toplantı sonrasında zam oranını kamuoyuna duyuracağız. Yapacağımız zama rağmen Diyarbakır, Türkiye’nin en ucuz ekmeğinin satılacağı il olacak” açıklamasında bulundu..

Ekmek zammına ilişkin Yenigün’e konuşan DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, bu iddiaları doğrularken, önümüzdeki hafta yapacakları toplantıyla birlikte zam oranını belirleyeceklerini söyledi. DESOB Başkanı, asgari ücretin artması işvereni etkiledi. “Diyarbakır’da 400 gram ekmek 7 lira’dan, 200 gram somun ekmek ise 3,5 liradan satılıyor. açıklamasını yaptı..

Son dönemlerde artan girdi maliyetleri fırıncılarımızı çok etkimiş durumda. Bu sebepten dolayı ekmeğe zam yapılmasını gündeme aldık. Önümüzdeki hafta yapacağımız toplantı sonrası zam oranını kamuoyu ile paylaşacağız. Yapacağımız zamma rağmen Diyarbakır, Türkiye’nin en ucuz ekmeğinin satılacağı yer olacak” diye konuştu.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.