Diyarbakır’da, Evi yanan vatandaş yardım bekliyor!

Diyarbakır’da, Evi yanan vatandaş yardım bekliyor!
2 Şubat 2021 15:45 | Son Güncellenme: 15 Temmuz 2022 14:03

Diyarbakır’da geçtiğimiz günlerde Şeyhmus Özonur’a ait evde yangın çıktı. Evde büyük hasar oluşurken, Özonur evini yenileyecek durumlarının olmadığını söyleyerek, yardım talebinde bulundu.

YENİGÜN HABER – Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde bir evde buzdolabı fişinin alev alması sonucu yangın çıktı. Ölen veya yaralananın olmadığı yangında ev kullanılamaz hale geldi.

Olay geçtiğimiz günlerde Mevlâna Halit Mahallesi Aydın Aslan Bulvarı’ndaki meydana geldi. Gece saatlerinde meydana gelen yangın ile ilgili itfaiye raporunda; yangının buzdolabı fişinin alev alması sonucu gerçekleştiği belirtildi.

Yenigün Haber’e konuşan ev sahibi Şehmus Özonur, evini yenileyecek durumlarının olmadığını söyleyerek, yardım talebinde bulundu.

“Yetkililerden yardım bekliyorum”

Maddi durumunun düşük olduğunu ve geçinmekte zorluk yaşadığını dile getiren Özonur: “Ben hamallık yapıyorum, maddi durumum yok evimi yenileyemiyorum. Bıraktım öylece yanmış halde duruyor yetkililerden bana ve aileme yardımcı olmalarını istiyorum. Çok mağdurum, bu hastalıktan dolayı iş de yok zar zor ekmek paramı kazanıyorum. Tabi yine de Allah’a şükrediyorum, beterinden korudu; yangında çoluk çocuk uykuda yanarak ölebilirdik. Evimi yenileseler bana ve aileme yardımcı olsalar çok iyi olur. Yardım etmeseler ben yapamam paramız yok, bir geleceğimiz yok sağlık sigortamız bile yok.” dedi.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.