Diyarbakır’da tarihi eser operasyonu!

featured

Diyarbakır’da düzenlenen tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda, Roma ve İslami dönemlere ait 168 sikke ve obje ele geçirildi.

Diyarbakır’da düzenlenen tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda, Roma ve İslami dönemlere ait 168 sikke ve obje ele geçirildi. Operasyonda 2 kişi gözaltına alındı. Konuya ilişkin il valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan çalışmalar neticesinde, Diyarbakır İli Yenişehir İlçesindeikamet eden (2) şahsın,ellerinde bulundurdukları tarihi niteliği olduğu değerlendirilen sikkeleri satmak için müşteri aradığı yönünde bilgi elde edilmiştir.  Şüpheli şahısların fiziki takibi sonrasında,Yenişehir İlçesinde bulunan akaryakıt istasyonunda alıcı şahıslar ile buluştukları esnada icra edilen operasyonda,bahse konu şüpheliler tarihi eserleri satmaya çalıştıkları esnada suçüstü yakalanmıştır.

İki kişi gözaltın alındı

Şahısların üzerlerinde ve araçlarında yapılan adli aramada; Roma ve İslami dönemine ait (122) adet bakır sikke ile (46) adet tarihi obje olmak üzere toplam (168) tarihi eser ele geçirilmiştir.  Olayla ilgili olarak, ele geçirilen tarihi sikkeler muhafaza altına alınarak Müze Müdürlüğüne teslim edilmiş, olayla ilgili yakalanan (2) şüpheli hakkında soruşturma başlatılmıştır. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilecektir.” (Haber Merkezi)

Diyarbakır’da tarihi eser operasyonu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!