Diyarbakır’da Yeni Çadır Kentin Yapımına Başlandı

featured

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 4 bin 200 çadırın kurulacağı yeni geçici barınma alanları için altyapı çalışmalarına başladığı öğrenildi.

Depremden etkilenen binlerce vatandaşın yaralarını sarmak adına çalışmalarını sürdüren Diyarbakir Büyükşehir Belediyesi, AFAD koordinasyonunda gerçekleştirilen çadır kent için hazırlıklara başladı. Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Silvan Yolu üzerinde bulunan (eski güvenlik kontrol noktası olan yer) bulunan boş arazide altyapı çalışmaları yürütüyor. Çalışan ekipler, 190 bin metrekare alanda 4 bin 200 çadırın kurulması için iş makineleriyle zemin düzeltme çalışmaları gerçekleştiriyor.

DİSKİ (Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi) Genel Müdürlüğü ekipleri de mevcut alanda lavabo ve su ihtiyaçlarına karşılık verebilmek için içme suyu ve kanalizasyon altyapı çalışması yapacak.

Çadır kentte vatandaşların tüm ihtiyaçlarının karşılanması adına tuvalwt, duşluklar, çamaşırhane ve sosyal alan da bulunacak.

Diyarbakır ilimizde bu gün sabah saatlerinde 09.00’dan sonra enkaz altında cansız olarak çıkarılan insanların sayısı 281, yaralı sayısı ise 902’ye yükseldiği açıklandı.

Yaralılardan 796’sı taburcu olurken, 105 kişinin ise tedavileri halen hastanelerde sürüyor. Tedavileri süren yaralılardan 42 kişi ise yoğun bakımdaki ünitelerinde tedavi altında alındı.

Diyarbakır’da Yeni Çadır Kentin Yapımına Başlandı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!