Diyarbakır’da Yıkıma Başlanan 9 Katlı Bina Çöktü!

Diyarbakır’da Yıkıma Başlanan 9 Katlı Bina Çöktü!
14 Şubat 2023 15:48 | Son Güncellenme: 14 Şubat 2023 15:51

Diyarbakır’da, Kahramanmaraş merkezli depremlerden dolayı etkilenen ve ağır hasar tespit edilen 9 katlı bir bina yıkımı sürerken çöktü.

Merkez Bağlar ilçesi Diyarbakır -Şanlıurfa kara yolu üzerinde bulunan Altın Kaya Apartmanı’nın bazı kısımları 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremden dolayı hasar gördü.

Deprem sonrası boşaltılan binanın çökme riskinin bulunması sebebiyle çevresinde güvenlik önlemi alındı, kara yolu trafiğe kapatıldı.

Yanındaki iki binanın da tedbir amacıyla boşaltılması sonrasında iş makineleriyle uzman ekiplerin gözetiminde hasarlı binanın yıkımına başlandı.

Yıkımı süren bina bir süre sonra çöktü.

İş makineleriyle enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor.

BİNADAN SESLER GELİYORDU

Selahattin Eyyubi Mahallesi 337. Sokakta olan ve çökme tehlikesi olan 9 katlı Altınkaya apartmanı güvenlik güçleri tarafından gelen sesler üzerine boşaltıldı. Apartmana yaklaşık olarak 50 metre uzaklıkta bulunan ninova alışveriş merkezi de güvenlik amacıyla boşaltıldı. Apartmanın Diyarbakır-Şanlıurfa yolunun yakınında olması nedeniyle bu yol da trafiğe kapatıldı. Yıkım sonrası yol trafiğe açıldı.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.