Diyarbakır’da Zincir Marketlere baskın!

Diyarbakır’da Zincir Marketlere baskın!
6 Mart 2022 19:45 | Son Güncellenme: 15 Temmuz 2022 14:02

BAĞLAR BELEDİYESİ’NDEN YAĞ STOKLAYAN ZİNCİR MARKETLERE GECE BASKINI.
RAFLARDAN KALDIRILAN ÜRÜNLER DEPOLARDA ELE GEÇİRİLDİ.

Yağ fiyatlarına zam yapılacağı yönündeki spekülasyonlar üzerine ürünleri raflardan kaldırıp depolarda saklayan marketlere yönelik gece baskını düzenleyen Bağlar Belediyesi zabıta ekipleri, aralarında zincir marketlerin de bulunduğu bir çok iş yerinin depolarında yüklü miktarda yağ ürünleri ele geçirdi. Ürünlere el koyan ekipler, iş yerleri hakkında yasal süreç başlattı.
Denetimlerde ,vatandaşların cebine göz diken fırsatçılık ve stokçuluk ile ilgili çarpıcı sonuçlara ulaşıldı.

Raflarda Yok Ama Depolar Tıka Basa

Son günlerdeki spekülasyonlar üzerine vatandaşların marketlere akın etmesini fırsat bilerek fiyatlara zam yapmak amacıyla yağ ve yağ ürünlerini raflardan kaldırıp depolarda stoklayan vicdansızlar Bağlar Belediyesi’nin gece baskınlarına yakalandı.
Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla ilçe genelinde anlık baskınlar başlatan zabıta ekipleri, vicdanları sızlatan tablolarla karşılaştı.
Marketlerin raflarında yer almayan yağ ürünleri, depolarda ele geçirildi.
İş yerlerini tek tek inceleyip didik didik arama yapan ekipler, yüklü miktardaki ürünlere el koydu.

“Bizim Görevimiz Vatandaşlarımızın Hukukunu Korumaktır ”

Vatandaşları ekonomik olarak mağdur edip piyasada da huzursuzluğa neden olan stokçular ve fırsatçılar için yasal işlem başlatıldı.
Vatandaşların hakkını ve hukukunu gözetmek üzere böyle bir çalışma başlattıklarını belirten Başkan Beyoğlu,”Bu konudaki duruşumuz nettir ve vatandaşlarımızı korumaktan yanadır. Stokçuluk ve fırsatçılık hem suçtur, hem de gayri ahlakidir. Denetimlerimiz gece gündüz demeden devam edecektir.” dedi.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.