Diyarbakır’daki Arama Kurtarma Çalışmaları Sürüyor!

Diyarbakır’daki Arama Kurtarma Çalışmaları Sürüyor!
16 Şubat 2023 16:17

Asrın felaketi olan Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Diyarbakır’da yıkılan 1’i boş 7 yapının 3’ünde arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilden Diyarbakır’da 1’i boş 7 yapı yıkıldı. AFAD öncülüğünde JAK, AKUT ve Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri çalışmalarında çok sayıda vatandaşın cansız bedeni çıkartılırken, yüzlerce kişi sağ çıkartılarak tedavi altına alındı.

Arama-kurtarma çalışmalarında Bağlar ilçesinde bulunan Serin-2 Aparmanı ve Yenişehir ilçesinde bulunan Sözel Apartmanı’nda tamamlanırken, moloz kaldırma işlemleri ise devam ediyor. Yenişehir ilçesinde bulunan Diyar Galeria İş Merkezinde ise enkaz altında arama, tarama ve kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Burada bekleyen vatandaşlar, enkaz altında kalan yakınlarının sağ veya ölü çıkarılmasını bekliyor.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.