Diyarbakır’daki Çalışmalarda 7 Sağlıkçı Hayatını Kaybetti

Diyarbakır’daki Çalışmalarda 7 Sağlıkçı Hayatını Kaybetti
14 Şubat 2023 00:33

Diyarbakır’da, asrın felaketi olarak nitelendirilen büyük depremin 8.nci gününde 4 yerde enkaz çalışmaları biterken, 3 noktada ise arama, tarama ve kurtarma devam ediyor. Kentteki şiddetli deprem sonucu 7 sağlık çalışanı yaşamını kaybetti.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerin 8.nci gününde, Diyarbakır’da enkaz çalışmaları halen devam ediyor. Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremde Diyarbakır’da görevdeki sağlık çalışanlarından Karan Akcan, Erkan Acar, Hebun Akgül, Abbas Erkul, Fatma İpek, Şeyhmus Elbat ve Vedat Birel enkaz altında kalarak maalesef yaşamını yitirdi.

Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Acımız büyük. Depremde kaybettiklerimiz, biz onları hep güler yüzleri ve insanlara yardım etme gönülleriyle hatırlayacağız. Yaşamını yitiren mesai arkadaşlarıma Allah’tan rahmet, başta ailesi ve sağlık camiamız olmak üzere yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum” sözlerini kullandı.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.