Diyarbakır’daki Depremde Çöken Binaların Molozları Korunuyor

featured

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerde çöken 7 bina ile ağır hasarlı durumda olan bir binanın yıkımından sonra çıkan molozları taşıyıp belediye’ye ait hafriyat alanında topladı.

Diyarbakır’da Kahramanmaraş merkezli depremlerde Yenişehir ilçesi bağlı 2, Bağlar ilçesinde ise toplam 5 bina yıkıldı. Bağlar ilçesinde ayrıca hasar gören Altınkaya Apartmanı da boşaltıldıktan sonra ekiplerce yıktırıldı.

Arama kurtarma çalışmaları sonrasonda enkaz kaldırma çalışmalarından toplanan molozlar, Büyükşehir Belediyesi’ne ait Yenişehir ilçesi Dokuzçeltik Mahallesi’ndeki hafriyat alanına hangi binalara ait olduklarını belirten tabelalar asılarak döküldü.

Buzdolabı, televizyon, klima gibi atıkların ve gazların oluşturduğu çevresel kirliliklerin önüne geçmek adına dökülen molozlar kille ve kireçler ile kaplanıyor. Hafriyat atıkları kontrol yönetmeliği çerçevesinde çevreye ve yer altı sularına zarar vermeyecek şekilde burada stoklanıyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı alanda aydınlatma çalışması yaparak kameralarla güvenliği sağlarken ayrıca polis ekipleri de alanda görev alıyor.

Hukuki sürecin sona ermesi sonrasında alanda ayrıştırma işlemlerine geçilecek.

Diyarbakır’daki Depremde Çöken Binaların Molozları Korunuyor
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!