Diyarbakır’daki mahalle satış ihalesi iptal edildi!

Diyarbakır’daki mahalle satış ihalesi iptal edildi!
20 Eylül 2022 16:34

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tarafından satışa çıkarılan Fabrika mahallesinin ihalesi, hiçbir tarafın ihaleye dahil olmaması üzerine iptal edildi.. İşte detaylar.

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tarafından satışa çıkarılan Fabrika (İplik) mahallesinin ihalesi iptal edildi. Gelen habere göre Belediye binasında yapılan ihalenin, hiçbir tarafın ihaleye katılmaması üzerine iptal edildiği öğrenildi. İhale öncesi belediye binası önünde toplanan kalabalık bir grup ise, iptal kararı sonrası bina önünden ayrıldı.

Peki Ne olmuştu?

Yenişehir Belediye, belediye binasının önünde bulunan ve 400’e yakın ev ile bir caminin bulunduğu mahalleyi satışa çıkarmıştı. İhale kararı, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin 17 Kasım 2021 tarihinde almış olduğu “Dokuzçeltik Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı” kararına dayandırılmıştı. Diyarbakır Mimarlar Odası, Diyarbakır 3’üncü idare Mahkemesi’ne davanın öncelikli olarak ele alınması ve yürütmenin durdurulması kapsamında itirazda bulunmuştu.

M.A

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.