Diyarbakır’daki Özel okul krizi çözüldü

Diyarbakır’daki Özel okul krizi çözüldü
18 Temmuz 2020 13:28 | Son Güncellenme: 7 Haziran 2022 15:02

Diyarbakır’daki Maarif-Mozaik Koleji’nde yaşanan ve yaklaşık 1200 veliyi ilgilendiren kriz, okulun Öner Grup tarafından satın alınması ile çözüldü. Okulun yeni sahibinin velilerin mağduriyetini giderme ve öğretmenlerin içeride birikmiş alacaklarını ödeme sözü verdiği açıklandı..

Diyarbakır’da, bazı velilerin peşin, bazı velilerin okul taksit sistemi ve bazı velilerin de bankalara borçlandırılarak mağdur olduğu özel Maarif-Mozaik Koleji’ndeki kriz çözüldü. Velilerden 2020-2021 eğitim öğretim yılı toplanan paraları aldıktan sonra iflas ettiğini açıklayan okulun eski büyük ortağı Haşim Mertoğlu, velilerin şikayeti üzerine tutuklanmıştı. Mertoğlu’nun okulun kirası ile öğretmenlerin maaşlarını da ödemediği ortaya çıkmıştı. Velilerin konuyu başta sosyal medya olmak üzere kamuoyu gündemine taşımaları ile bir alıcının okulu alması sorunu çözmüş görünüyor.

Okulda bugün açıklama yapan eski ortaklardan Dr. Abdülkadir Özel, kurumun Öner Grup tarafından satın alındığını ve grubun hiçbir veli ile öğrenciyi mağdur etmeyeceğini söyledi. Özel, okulun yeni sahibinin okul için daha önce para yatırmış, borçlandırılmış ya da taksit ödemiş bütün velilere eğitim hizmetini daha önce anlaştıkları ücret ile vermeyi kabul ettiğini ifade ederek, “Yaklaşık 7 aydır maaş alamayan ve okula devam eden öğretmenlerin maaşları da ödenecektir” dedi.

Detaylı açıklama ve protokol imzalanmasının ise önümüzdeki hafta başında Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ve Milli Eğitim Müdürü Feysel Taşçier’in de hazır bulunacağı bir toplantıda yapılacağı belirtildi. Kaynak: Duvar

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.