Hatay’daki Deprem Diyarbakır’da Paniğe Neden Oldu!

Hatay’daki Deprem Diyarbakır’da Paniğe Neden Oldu!
20 Şubat 2023 20:57 | Son Güncellenme: 20 Şubat 2023 23:43

AFAD, saat 20.04’te merkez üssü Hatay’ın Defne ilçesi olan 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Sarsıntının hissedildiği kentler arasındaki Diyarbakır’da panik anlar yaşandı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 şehri etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler Hatay ilinde büyük hasarlara neden oldu. Şehirde binlerce bina yıkılırken, çok sayıda vatandaş hayatını kaybetti.

Depremin şokunu atlatamayan Hatay bu akşam bir kez daha sallandı. AFAD, Hatay’ın Defne ilçesinde saat 20.04 saatlerinde 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Depremin yerin 16.74 kilometre derinliğinde gerçekleştiği öğrenildi.

Diyarbakır son dakika haberler için tıklayınız 

6.4’lük büyük deprem sonrasında 3 dakika sonra 20.07’de Samandağ merkezli 5.8 büyüklüğünde bir deprem daha oldu. İkinci deprem yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Şehirde bazı binaların yıkıldığı belirtildi.

AFAD son depremleri görmek için tıklayınız 

Kandilli rasathanesi son depremleri görmek için tıklayınız 

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.