Dolar 15,9475
Euro 16,7884
Altın 927,69
BİST 2.405,21
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Diyarbakır 29°C
Açık
Diyarbakır
29°C
Açık
Per 25°C
Cum 26°C
Cts 29°C
Paz 24°C

İslami STK’lar, Tüm Müslümanları Kudüs mitinglerine katılmaya davet etti

İslami STK’lar, Tüm Müslümanları Kudüs mitinglerine katılmaya davet etti
A+
A-
07.02.2020
411
ABONE OL

DİYARBAKIR ONLİNEİstanbul, Diyarbakır ve Sakarya‘da emperyalist ABD ve işgalci terör çetesinin Filistin‘i işgal planına tepki gösterme ve Kudüs’e sahip çıkma mitinglerine tüm Müslümanları davet eden STK’lar, “Gün Kudüs’e sahip çıkma günüdür” çağrısında bulundu.

İşgalci ve emperyalist ABD’nin “Yüzyılın Anlaşması” adıyla açıkladığı ihanet ve şer planına tepkiler her geçen gün artarak devam ediyor.

Bu kapsamda emperyalist ABD ve siyonist terör çetesinin Filistin’i işgal planına tepki göstermek için 9 Şubat 2020 Pazar günü Diyarbakır İstasyon Meydanı, İstanbul Yenikapı ve Sakarya Kent Meydanı’nda Kudüs’e sahip çıkmak amacıyla mitingler düzenlenecek.

Filistin’in başkenti olan Kudüs’ü siyonist işgalcilerin başkenti olarak ilan eden şer plana tepki gösteren Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep temsilcisi Müslüm Yıldız ve Anadolu Gençlik Derneği Gaziantep Şube Başkanı Fevzi Karakaya, Müslümanların söz konusu kararı tanımadıklarını ve bu kararın Müslümanlar nezdinde yok hükmünde olduğunu söylediler.

İslam ümmetinin ve Müslümanların kurtuluş reçetesinin İttihad-ı İslam’da olduğunu vurgulayan Yıldız ve Karakaya, vahdet çağrısında bulundular.

Kudüs’ün Filistin’in başkenti olduğunu ve kıyamete kadar da Filistin’in başkenti olarak kalacağını vurgulayan Karakaya, “Yüzyılın anlaşması diye bir anlaşma bizim için yok hükmündedir. Çünkü zaten bu anlaşmayı imzalayan devletler de bizim için yok hükmündedir ve israil bir devlet değil, terör ve işgal şebekesidir. Kudüs dün olduğu gibi bugün de ilelebet Allah’ın (Celle Celaluhu) izniyle Filistin’in başkentidir. İslam’ın siyasi ve başkentidir, olmaya devam edecektir.” dedi.

“İslam Birliği artık kaçınılmazdır”

İslam topraklarında ve diğer coğrafyalarda zulüm altında olan tüm Müslümanların zulüm ve esaretten kurtarılması için İslam ülkelerinin bir araya gelip bir ordu kurmaları gerektiğini söyleyen Karakaya, “Bu rahmetli Erbakan hocanın yaklaşık 50 yıldır söylediği ve bizim de ideoloji olarak kabul ettiğimiz önemli bir istekti. Tabi kaçınılmaz ve olmazsa olmaz olan İslam Birliğidir. Çünkü İslam birliği olmadığı, tek ses, tek yürek olmadığımız, bu konuda herkesin fikri ve zikri aynı olmadığı müddetçe bundan güç alıyorlar. Çünkü onlar bir adım atıyor, İslam ülkelerine bakıyorlar bir sıkıntı yok. Hatta bazıları şuursuzca onlara destek bile veriyor. Maalesef onlar açısından bu çok talihsiz bir destektir. Ama yarın bu günler geçip gidecektir. Tarih kitapları bunları yazacaktır. Tarih bu konuda onlar için kara leke olarak kalacaktır.” diye konuştu.

“İttihad-ı İslam’ın derhal sağlanması lazım”

İslam ümmetinin kurtuluş reçetesinin, İttihad-ı İslam’da olduğunun altını çizen Karakaya, “Bu mesele İslam Birliğinin meselesidir. İttihad-ı İslam’ın derhal sağlanması lazım ve bu da devletler arasında olur. Peygamber Efendimiz, ‘bir kötülük gördüğünüzde onu elinizle düzeltin’ buyuruyor. Bizler de, elimizden geldiğince sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Çünkü olması gereken budur. Osmanlı devleti döneminde Kudüs bizim himayemizdeydi. Binlerce yıl bu şekilde devam etti. Ecdadımız Kudüs’e sahip çıktı. Şimdi Kudüs’e sahip çıkma sırası da bizlerdedir. Bu da ancak İslam birliği ile olacaktır. O yüzden biz üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“İsrail laftan anlamaz ancak güçten anlar”

Karakaya, “Merhum Erbakan hocamız, ‘israil kaba kuvvetten anlar, onlara dişinizi, yumruğunuzu ve kararlılığınızı gösterin’ derdi. Zaten bu kararlılık gösterilmiş olsaydı bunlar bu kadar şımarmazdılar.”

“İslam Birliği derhal kurulmalıdır”

İslam Birliğinin derhal kurulması çağrısında bulunan Karakaya, “İslam birliği adı altında İslam ümmeti toplanmalıdır. Merhum Erbakan’ın 1998 yılında kurduğu D-8 bunun bir adımıdır. Şu an D-8 ikinci kâtip seviyesinde yapılıyor. Bunun derhal devlet başkanlığı düzeyine yükseltilmesi ve acil eylem kararları alınmalıdır. Kudüs, Suriye, Irak, tüm kan ve gözyaşı döken İslam ümmeti hakkında acil eylem kararları alınmalıdır. Zaten biz sadece bunun için adım atmış olsak gerek büyük şeytan ABD ve gerek küçük şeytan israil bundan nasibini alacak ve ‘İslam ümmeti bir araya geliyor ve bizim de derhal bu topraklardan çekilmemiz gerekir’ mesajını alırlar.” şeklinde konuştu.

Emperyalist ABD ve siyonist terör çetesinin Filistin’i işgal planına tepki göstermek amacıyla bu pazar İstanbul, Diyarbakır ve Sakarya’da düzenlenecek Kudüs’e sahip çıkma mitinglere herkesin meydanları doldurarak katılım göstermelerinin önemli olduğuna vurgu yapan Karakaya, düzenlenecek mitinglere halkı davet etti.

“Tüm halkımızı milyonlar şeklinde Kudüs mitinglerine davet ediyoruz”

Karakaya, “Biz inanıyoruz ki Kudüs Müslümanlarındır ve öyle de kalacaktır. Kudüs Müslümanların başkentidir ve ilk kıblemizdir. Kudüs’ten vazgeçmemiz mümkün değil. Bırakın yüzyılın anlaşmasını beş yüzyılın anlaşmasını yapsalar bizim için yok hükmündedir. Biz bu anlaşmaların hepsini Allah’ın (Celle Celaluhu) izniyle elimizin tersiyle iteceğiz. Tüm halkımızı 9 Şubat 2020 Pazar günü Diyarbakır ve İstanbul’daki milyonları toplayacak şekilde Kudüs mitinglerine davet ediyoruz.” dedi.

İşgalci ve emperyalist ABD’nin siyonist çeteyle yaptığı anlaşmayı tanımadıklarını belirten Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Temsilcisi Müslüm Yıldız ise İslam ülkelerini sömürmek ve emperyalist emellerini gerçekleştirmek isteyen işgalci ABD ve siyonist terör rejimi arasında yapılan anlaşmanın Müslümanlar nezdinde bir geçerliliğinin ve kıymetinin olmadığını söyledi.

“Hiçbir zaman bu anlaşmayı tanımayacağız”

Trump ve işgal rejiminin sözde başbakanı Netanyahu’nun düzenlediği ortak basın toplantısıyla sözde “barış planı”nın açıklandığını hatırlatan Yıldız, “Geçtiğimiz günlerde ABD başkanı Trump’ın bir anlaşma metninde, tamamen Kudüs, israilin yani terör şebekesinin merhametine bırakılıyor. Kudüs’ü, israil’in başkenti olarak göstermeye çalışıyorlar. Bunu da dünyada tanıtmaya gayret gösteriyorlar. Bizler terör şebekesi ve yandaşlarının oyununa gelmeyelim. Hiçbir zaman bu anlaşmanın tanınmaması, hiçbir devletin bunların yanında olmaması, bunları tanımaması ve destek vermemesini temenni ediyoruz. Bunlara da destek veren kim olursa olsun, terör şebekesi ile beraber aynen ismini zikredeceğiz, zikrediyoruz ve onlarla beraber taraftar olarak görüyoruz.” dedi.

“Müslümanlar olarak meydanlara inip tepkimizi göstermeliyiz”

İşgalci ve emperyalist ABD’nin, İslam coğrafyalarında işlediği katliamlara da dikkat çeken Yıldız, şunları söyledi:

“Terör şebekesi ve ABD’nin, dünya üzerinde yaptığı tüm kıyımları biliyoruz. Afganistan, Irak, Suriye’de ve daha ismini zikredemediğimiz birçok İslam beldelerinde terör şebekesinin, ABD ve yandaşlarının yaptığı katliamları görüyoruz. Bizlerin de bunlara tepkimizi göstermemiz lazım. Devletlerin bunlarla olan anlaşmalarını sona erdirmelerini ve bunlara en üst düzeyde tepkilerini vermeleri gerekir. Müslüman halklar olarak da meydanlara inip kendi tepkimizi göstermemiz gerekiyor.”

“Tüm halkımızı Diyarbakır’a davet ediyoruz”

Yıldız, Peygamber Sevdalıları ve Mustazaflar Cemiyeti tarafından Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda 9 Şubat Pazar günü saat 13.30’da düzenlenecek “Kudüs Bizimdir” mitingine halkı davet ederek, “Bütün halkımızı, hiçbir cemaat, topluluk, tarikat ve dernek ayırt etmeden Diyarbakır’a davet ediyoruz. Çünkü bizler tepkimizi Hazreti İbrahim’e su taşıyan karınca misali vermemiz gerekiyor. Karıncaya, ‘sen bu su ile Hazreti İbrahim’in ateşini mi söndüreceksin?’ diye soruyorlar. Karınca da ‘belki bu bir damla su ile Hazreti İbrahim’in ateşi söndüremem ama en azından Hazreti İbrahim’in taraftarı olduğumu ortaya koyuyorum’ şeklinde cevap veriyor.

Biz de halkımıza sesleniyoruz; belki bu tepkimizle çok güçlü bir şey ortaya çıkmasa bile biz de karınca misali Kudüs, Filistin, Müslümanların ve en önemlisi de Allah’ın (Celle Celaluhu) taraftarı olduğumuzu bütün dünyaya göstereceğiz. Bu mitingler bize küçük ve etkisiz gelmesin. Biz inanıyoruz ki Allah (Celle Celaluhu) ‘ben küffarın kalbine Müslümanların korkusunu bir aylık mesafeden koyarım’ diyor. Bizler bu şekilde toplandığımız, meydanlara indiğimiz ve elimizden geleni yaptığımız sürece inanıyoruz ki küffarın kalbine korku girecektir. ‘Kahrolsun israil, kahrolsun terör şebekesi!’ diyoruz. Kudüs bizimdir ve bizim kalacaktır.” diye konuştu. (İLKHA)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.