İşte Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasındaki 1 Milyonluk Soru!

featured

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında nadiren görülen anlardan biri yaşandı. 1 milyon lira değerindeki son soruya gelen 20 yaşındaki genç, “Hangisi Dede Korkut Hikayeleri’ndeki karakterlerden biri değildir?” sorusu karşısında doğru cevaptan emin olamayınca yarışmadan çekilme kararı aldı. işte Detaylar..

Devam etme kararı alsaydı B şıkkını seçeceğini belirten genç, doğru cevabın A şıkkı olduğunu görünce “Oh be” diyerek rahat bir nefes aldı.

Sunuculuğunu Kenan İmirzalıoğlu‘nun yaptığı Kim Milyoner İster’de 20 yaşındaki yarışmacı Batu Alıcı, 11. soruyu da doğru yanıtlayarak 1 milyon TL’lik soru‘yu açtırmayı başardı.

Ancak tam bu sırada zilin çalması nedeniyle programın sonuna gelinmişti. Programın yeni bölümünün bu akşam yayınlanmasıyla birlikte son soru da ortaya çıkmış oldu..

Final sorusunda “Hangisi ‘Dede Korkut Hikayeleri‘ndeki karakterlerden biri değildir?” diye soruldu. Şıklar ise şu şekilde sıralandı:

A: Bala Hatun (Doğru yanıt)
B: Banu Çiçek
C: Bamsı Beyrek
D: Bayındır Han

Bu akşam yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster programında yarışmacı Batu Alıcı 1 milyonluk son soruyu açtırmayı başardı. Soruya cevap vermemeyi seçen Alıcı, 400 bin TL kazandı.

PROGRAM TARİHİNDE 4.KEZ AÇILDI!

Kenan İmirzalıoğlu‘nun sunuculuğunu yaptığı programda dördüncü kez yaşanan bir anda ülkemizde gündem olmuştu.

Yarışmaya katılan Batu Alıcı isimli genç, 1 milyon TL‘lik soruyu açtırmayı başarmıştı.

1 milyon TL’lik 12. sorunun hemen öncesinde sorulan 400 bin liralık 11. soruda, “Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer alan Atatürk‘e ait özlük bilgilerine göre, Atatürk’ün boyu, kilosu ve ayakkabı numarası sırasıyla nasıldı?” sorusu sorulmuştu.

Sorunun şıkları ise şöyle sıralanmıştı:

A- 170 cm, 68-70 kg, 40 numara
B- 172 cm, 71-73 kg, 41 numara
C- 174 cm, 74-76 kg, 42 numara (Doğru Cevap)
D- 176 cm, 77-79 kg, 43 numara

Soruya C yanıtı ile doğru cevap veren Batu Alıcı, 1 milyon TL’lik son soruyu açtırmıştı. Fakat tam bu sırada zilin çalmasıyla beraber yarışmanın sonuna gelinmişti.

KİM MİLYONER OLMAK İSTER YARIŞMACISI BATU ALICI KİMDİR?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında uzunca bir sürenin ardından bir ilke imza atan ve 1 milyon değerindeki soruyu gören yarışmacı Batu Alıcı Boğaziçi Üniversitesinde Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisi olduğu öğrenildi.

Bursalı ve 20 yaşında olan yarışmacının babası makine mühendisi, annesi ise tekstilcidir. Sporla yakından ilgilenen Batu Alıcı, tenis ve basketbolun yanı sıra Kayak Sporuna ilgi duyuyor. Okulun kayak takımında olan Batu Alıcı üniversite hayatına devam etmektedir.

İşte Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasındaki 1 Milyonluk Soru!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!