Kapan-6 Operasyonu’nda 830 kilo esrar ele geçirildi!

Kapan-6 Operasyonu'nda 830 kilo esrar ele geçirildi!

Diyarbakır ve Batman‘da düzenlenen Kapan-6 Operasyonu‘nda PKK‘lilere ait 10 kış sığınağı kullanılamaz hale getirildi. Operasyonda, uyuşturucu maddenin yanı sıra çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Diyarbakır ve Batman İl Jandarma Komutanlıklarınca Lice ilçesi güneyi, Kulp ilçesi güneydoğusu ve Batman’ın Sason ilçesi batısı arasında kalan kırsal alan ile Zori Çayı bölgesinde 10 Şubat Pazartesi günü PKK”ye yönelik başlanılan Kapan-6 Müşterek Operasyonu‘nun devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, “Arazide çalılar arasına gizlenmiş çuvallar ve toprağa gömülü jelikan bidonlar içerisinde 830 kilogram satışa hazır esrar ve bir adet elektronik hassas terazi ele geçirilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında, “Söz konusu operasyonda 13 Şubat 2020 Perşembe günü itibarıyla teröristlerce kullanılan 10 adet kış sığınağı tespit edilmeyi müteakip patlayıcı madde tespit ve imha timi ve mayın/EYP tespit ve imha timleri tarafından gerekli emniyet tedbirleri alınarak imha edilmiştir. Gerçekleştirilen temas ve adli arama neticesinde ev aramalarında bahse konu sığınak, ağaçlık, kayalık alan ve toprağa gömülü jelikan bidonlar içerisinde 2 adet el dürbünü, bir adet silah üstü dürbün, 25 gram cıva, 2 adet batarya, 4 adet ruhsatsız av tüfeği, 18 adet av tüfeği fişeği, bir adet Kurusıkı tabanca, bir adet tabancaya ait şarjör, 3 adet kurusıkı mermi, 3 adet silah temizleme yağı, çok sayıda yaşam ve giyim malzemesi ile örgütsel doküman ele geçirilmiş, ele geçen delil niteliğine haiz olan malzemelere el konulmuş, diğer malzemeler yerinde imha edilmiştir.” denildi. (İLKHA)

Kapan-6 Operasyonu’nda 830 kilo esrar ele geçirildi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!