Kripto para ile ilgili son dakika açıklaması!

featured

Mustafa Elitaş: kripto para toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada “Aldığımız ortak kanaatimiz, bir an önce kripto para yasasının çıkarılması.” ifadelerini kullandı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu‘ndaki toplantıda; AK Parti grup başkan vekilleri Mustafa Elitaş ve Mahir Ünal ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı,  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Milli Teknoloji Genel Müdürü Zekeriya Coştu, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri, Hazine ve Maliye Bakanlığı Finansal Piyasalar Genel Müdürü Hakan Ertürk, Hazine ve Maliye Bakanlığı Finansal Piyasalar Daire Başkanı Haldun Nigiz, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkan Yardımcısı Muhammet Mustafa Cerit, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkan Yardımcısı Mahmut Okur, Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım, Merkez Bankası Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Emre Karpuz, Merkez Bankası Hukuk Müşaviri Erman Çete ve Twitter platformu üyelerini temsilen de 8 kişi katıldı.

Toplantıda konunun uzmanları, düzenlemeye ilişkin fikir ve önerilerini sundu. Düzenleme kapsamında Sermaye Piyasası Kanunu’nda değişiklikler yapılması öngörülüyor.

Toplantı sonrasında son dakika basın açıklaması yapan Elitaş, “Aldığımız ortak kanaatimiz, bir an önce yasanın çıkarılması” dedi.

Mustafa Elitaş açıklamasında:

“Temsilciler özellikle yurtdışına gidiş ve gelişlerle ilgili çekincelerini dile getirdi. bunlar için bir düzenlemenin olması gerek. Yeni maduriyetlerin doğmaması için bu tespitlerin yapılması gerekiyor. 2-3 milyar dolar arasında bir piyasa hacmi var. 5 ila 14 milyon kişi arasında bu piyasada oyuncu ve yatırımcı var. Manipülasyonlar olabilir ama bunların önüne geçilebilmesi için mutlaka yasal düzenleme gerekli” diye konuştu.

Son dakika haberler için tıklayınız

 

 

Kripto para ile ilgili son dakika açıklaması!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!