Mardin’de 250 binin üzerinde öğrenci bugün ders başı yaptı

03.02.2020

8 Kişi Okumuş

0 Yorum

Mardin’de 250 binin üzerinde öğrenci bugün ders başı yaptı

DİYARBAKIR ONLİNE – Yarıyıl tatilinin ardından 2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi başlamasıyla Mardin’de bin 500 okulda 250 binin üzerinde öğrenci tekrar ders başı yaptı.

15 günlük yarıl tatilinin sona ermesiyle okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ile bir milyon öğretmen için bugün ders zili tekrar çaldı. Mardin’de de bin 500 okulda 250 binin üzerinde öğrenci ders başı yaptı.

Sabahın erken saatinde okullarına gelen öğrenciler, ilk günün heyecanını yaşadılar. Güzel bir tatil geçirdiklerini ifade eden öğrenciler, eğitim-öğretim yılının ikinci yarısının başlamasıyla okullarına geri döndüklerini belirttiler.

Okul açıldığı için çok sevinçliyim”

Okula tekrar başladığı için heyecanlı olduğunu dile getiren Adnan Menderes İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Emre Vural, “Tatilim çok güzel geçti, hem gezdim hem de derslerime çalıştım. Bir de okulumu, arkadaşlarımı ve öğretmenlerimi özlemiştim. Bu yüzden okulun tekrar açılmasından dolayı mutluyum. İkinci dönem çok çalışıp teşekkür almak istiyorum.” dedi.

“Tatilde hem gezip eğlendim hem de Siyer Yarışması’na hazırlandım”

Güzel bir tatil geçirdiğini ifade eden öğrencilerden İrem Keskin ise şunları söyledi: “Okullar tekrar açıldığı için çok sevinçliyim. Tatilde hem gezip eğlendim hem de Siyer Yarışması’na hazırlandım, dün de sınava girdim. Çok güzel geçti.”

“Öğrencilerimize başarılar diliyorum”

Okul Aile Birliği Başkanı Mahmut Akın ise ilk ders zili nedeniyle öğrencileri okulda karşıladı. Akın, “Bugün 15 günlük yarıyıl tatili sona erdi. Öğrencilerimiz nasıl ki tatile büyük bir sevinçle giriyorlar, okulların tekrar açılmasına da aynı heyecanla sevinip okula geliyorlar. Biz bu coşkuyu sabahın erken saatinde, daha hava karanlıkken okula gelen öğrencilerimizde gördük. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” diye konuştu.

İkinci dönem 19 Haziran’da sona erecek

Karnesiz ikinci ara tatil 6 Nisan olacak. 13 Nisan’da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran’da tamamlanacak ve öğrenciler 11 haftalık yaz tatiline girilecek. (M. Salih Keskin-İLKHA)

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz