Meteoroloji’den Diyarbakır İçin ‘Turuncu Kod’ Uyarısı!

featured

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün için aralarında Diyarbakır ilimizin de bulunduğu 23 ili yoğun kar, 4 ili de fırtınaya karşı uyardı.

Yapılan son dakika açıklamaya göre, Adana, Ağrı, Ardahan ve Muş illeri sarı kodlu uyarı yapılarak fırtınaya karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi..

Turuncu kod uyarış verilen illerde ise kuvvetli karyağışıları bekleniyor. Turuncu kodlu uyarı verilen iller şöyle sıralandı; Artvin, Antalya, Batman, Bayburt, Bitlis, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Giresun, Hakkari, Gümüşhane, Malatya, Ordu, Mersin, Rize, Siirt, Şırnak, Trabzon, Van ve Tunceli.

Turuncu kod uyarısı nedir?

Hava durumu tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemel durumdadır.. Çok tedbirli olunmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler sık sık takip edilmelidir.

Sarı kod uyarısı nedir?

Hava durumu potansiyel tehlikededir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla beraber, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda insanlar dikkatli olunmalıdır.

Kırmızı kod uyarısı nedir?

Hava durumu çok tehlikelidir: Son derece kuvvetli bir meteorolojik hadise tahmin edilir. Büyük hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Bu hadiseler çoğu durumda geniş bir alan üzerinde hayatı tehdit eder. Güncel meteorolojik koşullar ve tahminler sıklıkla takip edilmelidir.

Yeşil kod uyarısı nedir?

Uyarı yapılmasını gerektiren meteorolojik hadise tahmin edilmemektedir. Diyarbakır hava durumu sayfamıza buradan gidebilirsin.z

Meteoroloji’den Diyarbakır İçin ‘Turuncu Kod’ Uyarısı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!