Milletvekili Çalık: “Malatya’ya Kuzey Çevre Yolu’nu kazandıracağız”

Milletvekili Çalık:

DİYARBAKIR ONLİNE – ​Kar ve tipi nedeniyle kapanan yolların açılması ve depremzedelere yardımların ulaştırılabilmesi için Belediye ekipleri çalışmalarına devam ediyor.

İlçelerde etkisini gösteren kar ve tipi sebebiyle Büyükşehir Belediyesi ekipleri yol açma ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor.

Kırsalda bulunan hastalar, yollar açıldıktan sonra 112 sağlık ekipleri tarafından hastaneye götürülüyor.

Malatya Valisi Aydın Baruş, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Yaygın, Tokluca ve Seküler Mahallelerini ziyaret ederek depremde evleri hasar gören vatandaşların sorunlarını dinledi.

“Hep birlikte el ele vererek vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye çalışıyoruz”

Vali Baruş, “Büyükşehir Belediyemizin yol açma çalışması yapan arkadaşlarımızı ziyaret ettik. Mahalle de yaşayan vatandaşlarımızı ziyaret edeceğiz. 24 Ocak 2020 depreminden sonra çok güzel bir işbirliği halinde Büyükşehir Belediyemiz, Milletvekillerimiz, hep birlikte el ele vererek vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Eğer yolu açmazsanız depremzedelere yardımı ulaştıramazsınız. Büyükşehir Belediyemizi yapmış oldukları çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Depremin olduğu tarihten itibaren kapalı olan bütün yollarımızı açtılar. Dün itibariyle önemli bir kar yağışı oldu bu mevkilerde, şimdide bu yolları açık tutmanın mücadelesini veriyorlar. Burada bu çalışmaları yapan ve emek veren tüm çalışanları tebrik ediyorum. Tüm depremzede kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

“Kuzey Çevre Yolunu da İnşallah Malatya’mıza kazandıracağız”

Bugün depremde zarar gören merkezdeki mahalleleri ziyaret ettiklerini belirten AK Parti MKYK üyesi Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Sayın Cumhurbaşkanımız ‘yol medeniyettir’ diyor. Bütün yollarımızı yapıyoruz. Çok önemli bir bilgiyi Yaygın ve Topluca da sizlerle paylaşmak istiyorum. Kuzey Çevre Yolumuzun 10 milyonluk merkezdeki kamulaştırma bedeli dün itibariyle çıkarıldı. Genel Müdürümüz ve Bakanımız ile yapmış olduğumuz görüşmeler de ödemelerine de bu hafta itibariyle başlayacaklar. Kuzey Çevre Yolumuzun kamulaştırma alanları içerisindeki ağaç bedelleri konusunda 10 milyonluk destek bizim için çok kıymetliydi. Alan açıldığında Kuzey Çevre Yolu’nu da İnşallah Malatya’mıza kazandıracağız. Depremde zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” ifadelerine yer verdi.

Depremin olduğu ilk günden itibaren çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Gürkan, “Bugünde Yaygın ve Topluca bölgesine geldik. Burada Yol Asfalt Daire Başkanlığımızın yol çalışmaları, kar-kış demeden devam ediyor. Çalışmalardan dolayı tüm mesai arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Burada gördüğünüz iş makineleri ile kapanan yolları ve heyelanları açma noktasında, enkazların kaldırılması noktasında yoğun bir çalışma gerçekleştirdiler. Depremde zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum.” dedi. (Mehmet Aslan-İLKHA)

Milletvekili Çalık: “Malatya’ya Kuzey Çevre Yolu’nu kazandıracağız”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!