Muğla’da Kürt İşçilere Irkçı Saldırı!

featured

Muğla’nın, Seydikemer ilçesinde Kürt işçilere 20 kişilik bir grup, “yol vermedi” diye saldırdı. Yaralanan Abdulhalim Yavuz, “Kürt olduğumuz için bu saldırıya maruz kaldık. Buradan gitmemizi istiyorlar” dedi.

Muğla’nın Serikemer ilçesi Kumluova mahallesinde sera işçiliği yapan Mêrdinli aile, 20 kişilik bir grup tarafından saldırıya maruz kaldı.

Saldırıya uğrayan Abdulhalim Yavuz, 28 Haziran saat 18.00 civarlarında yeğeni Resul Yavuz’un işten çıktığı esnada bir grubun yol istemesi üzerine tartışmanın yaşandığını söyledi. Yavuz, “Yeğenim yol uçurum kenarında, daha fazla yol veremezmiş. Biraz daha ilerlerse uçuruma düşeceğini söylemiş. Tartışma sırasında bir kişi, tehdit ederek telefonla birilerini çağırmış. Aralarında Kumluova mahalle muhtarının da olduğu 15 kişiye yakın bir grup daha gelmiş” dedi.

‘KÜRT OLDUĞUMUZ İÇİN SALDIRDILAR İDDİASI’

Daha sonra kendisi ve kardeşi ile birlikte tartışmanın olduğu yere gittiğini dile getiren Yavuz, “Gittiğimizde yeğenim kanlar içinde oturuyordu. Onlar da ellerinde satır, bıçak ve sopalarla bekliyordu. Niye yaptıklarını sorduğumuzda bize de saldırmaya başladılar. Kürt olduğumuz için bizi buradan göndermek istiyorlar. Tartışma sırasında da sürekli bizi istemediklerini söyleyerek, küfür ve hakaret ettiler” diye belirtti.

ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Yolun aşağısında bulunan su kenarına dövüle dövüle götürüldüklerini belirten Yavuz, “15- 20 dakikanın ardından jandarma ve sağlık ekipleri geldi. Çok rahat davrandılar. Bizi hastaneye götürdüler. Her yerimizden yara aldık. Hastaneden rapor istedik raporu bize değil, jandarmaya vereceklerini söylediler. Olayla ilgili şikayette bulunduk” ifadelerini kullandı.

Muğla’da Kürt İşçilere Irkçı Saldırı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!