Siirt’teki kar yağışı nedeniyle 104 köy yolu ulaşıma kapandı

08.02.2020

82 Kişi Okumuş

0 Yorum

Siirt’teki kar yağışı nedeniyle 104 köy yolu ulaşıma kapandı

Siirt‘te dün geceden beri etkili olan kar yağışı Pervari‘de 44, Eruh‘ta 10 ve Şirvan ilçesinde de 50 köy yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu.

Etkili olan kar yağışından dolayı yolların açılması için Siirt İl Özel İdaresi Karla Mücadele ekipleri iş makineleriyle kapanan yolları açmaya çalışıyor.

Bölgede yoğun kar yağışı devam ediyor

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hıfzullah Canpolat, “Toplamda 104 köy yolumuz ulaşıma kapanmıştır. Yolların açılması için dün geceden bu yana yoğun bir mesai harcamaktayız. Ancak önceliğimiz yollardan önce köylerimizde bulunan hasta ve yararlılardır. Gelen ihbarları anında değerlendiriyoruz” dedi.

“Kar yağışı duran bölgelerimizde yollar açılıyor”

Canpolat, “Kar yağışı duran bölgelerimizde yollar açılıyor. Kapanan köy yollarının büyük bir kısmını açtık ancak bu bölgelerimizde halen yoğun kar yağışı devam ediyor ve bu nedenle yollarımız tekrar kapanıyor. Köy yollarını kullanacak olan sürücüleri tekrar uyarmak istiyorum. Trafiğe çıkacak sürücülerin araçlarında zincir, çekme halatı, kar lastiği ve takoz bulundurmalarını istiyoruz.” şeklinde konuştu. (İLKHA)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz