Son Dakika! Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi Boşaltıldı

Son Dakika! Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi Boşaltıldı
7 Mart 2023 16:29 | Son Güncellenme: 8 Mart 2023 14:07

Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan yaklaşık 300 tutuklunun başka bir yere sevk edildikleri öğrenildi. İşte Detaylar..

Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi’nin, 5 Mart Pazar günü yetkililerce tamamen boşaltıldığı bildirildi. Alınan bilgilere göre, cezaevinde tutulan yaklaşık olarak 300 tutuklu başka cezaevlerine sevk edildi. Tutuklular Batman, Elazığ ve Van’a gönderildi.

AĞIR HASTA ÖZKAN SEVK EDİLDİ

İnsan Hakları Derneği’nin (İHD) acil tahliye edilmesi gereken 38 ağır hasta tutuklu listesinde bulunan Mehmet Emin Özkan ve kendisine refakatçilik yapan oğlu Ahmet Özkan da sevk edilenler arasında yer alıyor. Özkan ve oğlunun Diyarbakır 1 Nolu Yüksek Güvenlikli Cezaevi’ne gönderildikleri bildirildi. Mehmet Emin Özkan ve oğlunun, sevk edildiklerine dair bilgi cezaevi idaresi tarafından aileye bildirildi. Cezaevinde babasına refakat eden Ahmet Özkan, dün ailesiyle haftalık telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Özkan, kardeşi Selma Özkan’la yaptığı görüşmede, “Pazar günü sevk edildik. Babamın birçok hastalığı var ve bunlar ilerlediği için merdivenlerde yürüyemiyor. Bu nedenle ona alt katta yatak yaptık. Orada kalıyor” bilgisini paylaştı.

M.A

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.