Son Dakika! Hatay’da 4.8 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi..

featured

Son dakika Hatay’da deprem meydana geldi.. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde bugün saat 21.13’te 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca depreme dair açıklamalarda bulundu. Diğer yandan, 4.7 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

KANDİLLİ DEPREMİ 4.6 OLARAK AÇIKLADI.

Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 4.6, derinliğini 8,8 kilometre olarak açıkladı.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, deprem sonrası yaptığı açıklamada, “Hatay Kırıkhan ilçesinde 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Şu ana kadar kurumlarımıza herhangi olumsuz bir ihbar gelmemiştir. Geçmiş olsun Hatay” açıklamasında bulundu..

SON DEPREMLER LİSTESİ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sosyal medya hesabından, depreme dair son dakika açıklamada bulundu.

Savaş, “Hatay merkez ve ilçelerimiz ile Gaziantep, Adana, Şanlıurfa, Kahramanmaraş gibi çevre illerde hissedilen deprem meydana geldi. Depremin can ve mal kaybına neden olmamasını diler, hisseden herkese geçmiş olsun dileklerimi sunarım. Ekiplerimiz görevi başındadır” ifadelerini kullandı.

OLUMSUZ BİR İHBAR ALMADIK

AFAD, meydana gelen deprem sonrasında henüz olumsuz bir ihbarın bulunmadığını duyurdu. Sosyal medya sitesi Twitter’dan yapılan paylaşımda, “Kırıkhan ilçesinde saat 21.13’te meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki deprem sonrası an itibarıyla olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Ülkemizde Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen deprem verilerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz..

AFAD ANLIK SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

KANDİLLİ RASATHANESİ ANLIK DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

Son Dakika! Hatay’da 4.8 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi..
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!