WhatsApp’a Yeni Özellik! Silinen Mesajlar Geri Yüklenebilecek..

featured

WhatsApp benim için sil özelliği‘ni duyurdu.. Uygulamadaki herkes için çekmek istediğiniz yalnızca sizin için bir mesajı yanlışlıkla silmekten potansiyel olarak utanmanızı önlemek için “Benim Adıma Sil” eylemini geri alma özelliğini kullanıma sundu.. Bu yeni güncellemeyle, birisi bir WhatsApp sohbetinde yanlışlıkla “benim için sil” seçeneğine dokunduğunda, eylemi geri almak isteyip istemediğinizi soran bir mesaj açılacak. Bu mesaj, mesajı sil bildiriminin yanında altta görünecektir.

2017’de mesajlaşma uygulaması, kullanıcıların yanlışlıkla göndermeleri durumunda bir sohbetin tüm katılımcılarından gelen bir mesajı geri çekebilmeleri için “Herkesten Sil” seçeneğini kullanıma sunduğunda, dünyanın dört bir yanındaki herkes topluca rahat bir nefes aldı.

Daha Sonra 2020’de Haybolan Mesajlar Özelliği Eklendi.

İleriye bakıldığında, WhatsApp‘ın yakın gelecekte piyasaya sürülmesi planlanan kullanıcılar için sıralanan başka sohbet özellikleri de var. Kullanıcıların, WhatsApp mesajlarını gönderdikten sonra düzenleyebileceklerini duyduk.

“Yanlışlıkla silme” adı verilen yeni özellik, kullanıcıların bireysel veya grup sohbetinde kendi mesajlarını silme işlemini tersine çevirmelerine ve herkes için silmelerine olanak tanıyan beş saniyelik bir pencere getiriyor.

Kullanıcılar bazen yanlış gönderilen bir mesajı silmek için “Herkesten Sil” yerine yanlışlıkla “Benim İçin Sil” düğmesine dokunduklarında bir duruma düşerler. Yeni özellik, küçük pencerenin orijinal eylemlerini tersine çevirmesini sağlayarak kullanıcıların bu durumların üstesinden gelmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

“Benim adıma silme” işlemini geri alma özelliği, iOS, Android ve Masaüstü için WhatsApp’taki tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Özelliği almak için mağazada bulunan en güncel sürümü yüklediğinizden emin olun.

WhatsApp, yeni teklifinin Android ve iPhone‘daki tüm kullanıcılar tarafından kullanılabileceğini söyledi. WhatsApp özellik izleyicisi WABetaInfo‘nun bir raporuna göre Ağustos ayında bazı Android ve iOS kullanıcıları ile beta testi yapıldı.

2017’de WhatsApp, kullanıcıların bir sohbetteki tüm kişiler için bir mesajı hatırlamasına olanak tanıyan “Herkesten Sil” seçeneğini kullanıma sundu . Özellik, bireysel ve grup sohbetlerinde yanlışlıkla mesaj gönderme sorununu çözmek için tasarlandı. Seçeneğin başlangıçta yedi dakika ile sınırlı olmasına rağmen, WhatsApp sonunda bu süre sınırını bu yılın Ağustos ayında iki gün ve 12 saate veya 60 saate kadar uzattı.

WhatsApp Mesaj Silme Artık Çok Daha İyi!

WhatsApp, yanlışlıkla gerçekleştiğinde ‘Benim Adıma Sil‘ eylemini geri almanız için artık size 5 saniyelik bir pencere sağlayacağını açıkladı. Yani, aynı durumdaysanız, bunu kolayca geri alabilir ve sohbetteki mesajı kendinize saklayabilirsiniz.

Mesaj alındıktan sonra, onu herkes için silmeyi veya sadece saklamayı seçebilirsiniz. Bu özellik hem bireysel hem de grup sohbetleri için kullanılabilir. Bilmeyenler için özellik, Ağustos ayında hem Android hem de iOS için beta testine tabi tutulmuştu. Artık Android ve iOS kullanıcıları için kullanılabilir. Bu yeni yetenek, bir kişiye yanlışlıkla gönderilen mesajları silmek için 2017’de kullanıma sunulan ‘Herkesten Sil’ seçeneğinin uzantısıdır. Bu başlangıçta 7 dakikalık bir pencereye sahiptir, ancak son zamanlarda 2 gün ve 12 saate uzatılmıştır.

Yakın zamanda tanıtılan WhatsApp Avatarlarına ek olarak WhatsApp’ın yeni mesaj silme işlemini geri alma seçeneği de geliyor. Facebook ve Instagram‘da olduğu gibi, Meta‘nın sahibi olduğu mesajlaşma platformu artık sizin için dijital bir versiyon oluşturma ve hatta bunları çıkartma olarak gönderme seçeneğine sahip.

Ağustos ayında WhatsApp, yanlış gönderilen mesajı silme süresini iki günün üzerine çıkardı. Bundan önce, Meta‘nın sahip olduğu anlık mesajlaşma platformu, kullanıcılarının yanlış gönderilen bir mesajı bir saat, sekiz dakika ve 16 saniye içinde silmesine izin veriyordu. Bu gelişme, platformun konuşmalar üzerinde daha fazla kontrol sağlamak ve daha fazla gizlilik sunmak amacıyla gizlilik özelliklerini sunmasından sonra geldi. Buna, kimseye haber vermeden grup sohbetlerinden çıkmak, çevrimiçi olduğunuzu kimlerin görebileceğini kontrol etmek ve bir kez görüntülendiğinde ekran görüntülerini engellemek dahildir.

WhatsApp tarafından zaten sunulan diğer özellikler arasında uçtan uca varsayılan arama ve mesaj koruması, kaybolan mesajlar, uçtan uca şifreli yedeklemeler, iki adımlı doğrulama ve istenmeyen sohbetleri engelleme ve bildirme seçeneği yer almaktadır.

WhatsApp’a Yeni Özellik! Silinen Mesajlar Geri Yüklenebilecek..
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!