Yakalama kararı bulunan 2 müteahhit kendi yaptıkları binalarda öldü!

Yakalama kararı bulunan 2 müteahhit kendi yaptıkları binalarda öldü!
16 Şubat 2023 21:54 | Son Güncellenme: 16 Şubat 2023 21:55

Diyarbakır‘da yıkılan 7 binada yaşamını kaybeden 2 kişinin, haklarında savcılık tarafından yakalama kararı çıkarılan müteahhitlerden Celal İrkören’in Sözel Apartmanı’nda, Halil İpek’in ise Dündar Apartmanı’nın enkazında kalarak hayatını kaybettiği öğrenildi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Diyarbakır’da yıkılan 7 binada yaşamını yitiren 2 kişinin, haklarında savcılık tarafından yakalama kararı çıkarılan müteahhitlerden Celal İrkören’in Sözel Apartmanı’nda, Halil İpek’in ise Dündar Apartmanı’nının enkazında kalarak yaşamını kaybetti ortaya çıktı. Diyarbakır‘da, yıkılan 7 binadan 2’sinde enkaz ve arama- kurtarma çalışmaları sürüyor. Diyarbakir Cumhuriyet Başsavcılığı, yıkılan binalarla alakalı bazı iddialar üzerine soruşturma başlattığını duyurmuştu. Bu kapsamda 67 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Yakalanarak gözaltına alınan 39 şüpheliden 15’i tutuklandı. Gözaltına alınanlardan 2’si savcılık ifadesi sonrası, 22 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

2 MÜTEAHHİT YAPTIKLARI BİNANIN ATINDA KALARAK ÖLDÜ

Deprem sonrasında iddialar üzerine başlatılan geniş soruşturmalarda haklarında yakalama kararı çıkarılan 67 kişiden Celal İrkören’in yaptığı Sözel Apartmanı’nın, Halil İpek’in ise Dündar Apartmanı’nın müteahhidi olduğu tespit edildi. Yapılan çalışmalar sonucunda Celal İrkören’in Sözel Apartmanı’nda, Halil İpek’in ise Dündar Apartmanı’nın enkazında kalarak, yaşamını yitirdiği açıklandı.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.