Yazarın Kaleminden: Amedspor – Bursa

featured

İnsanların kıyafeti, fikir düşünce ve inançlarını hedef alan kafalar ortaçağ kafasıdır. Yastayız görmüyor musunuz? coğrafya kan revan içinde, bizim buralarda mutlu olmak Türk olmaktan değil, önce insan olmaktan geçiyor..

Bu ülkeye demokrasi gelecekse, bu ülkede demokrasi olacaksa, bu ülkede herkes kimliğinden dolayı ötekileştirilmeyecekse, inancından ötürü ötekileştirilmeyecekse bunun yolu Diyarbakır’dan geçer. Amedspor bu ülkenin bir takımıdır. Topla kazanmak yerine militarizme sığınarak mesaj vermek, spor ahlakıyla örtüşmez.

Amedspor olarak boynumuzu eğmedik, eğmeyeceğiz de. Özgürlüğe olan inancımızla çıktık sahaya Kazanmaya da devam edeceğiz. Dayanışma içerisinde yara sarmaya, insanlığa insanlık savaşındayken, bir çocuğun yeniden tebessümle kavuşabilmesi için soytarılık yapmayı bile onur sayıyorken, sizin bu salyalarınızdan akan düşmanca söylemleriniz, onursuz hayatlarınız, bizleri üzecek mi sanıyorsunuz, zaten birazdan dolunay gidince sizde inlerinize çekileceksiniz.

Unutmayın ki Diyarbakır zalimin değil, kin ve öfkenin değil, sabır ve dayanma gücünün merkezi olmuştur. Boşuna ulumayın sabrımız yine susturacak sizi.

Yazarın Kaleminden: Amedspor – Bursa
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!