Yıkılan binaları yapan kişiler mercek altına alındı

featured

Diyarbakır‘da yıkılan binaları yapan sorumlular mercek altına alındı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, 10 ilde yıkıma sebep olan depremler sonrasında Diyarbakır’da yıkılan binaların yapımını üstlenen ve sonradan binalarda imara aykırı değişiklik yapan sorumluların tespitine yönelik çalışma başlattı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan son dakika açıklamada, soruşturma çerçevesinde teknik bilirkişi heyeti görevlendirildiği açıklandı. Açıklamada, “Deprem bölgelerinde yıkılan binalarla ilgili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal ve gecikmeksizin soruşturma işlemlerine başlanılmıştır. Açılan soruşturma çerçevesinde teknik bilirkişi heyetleri görevlendirilmiş olup, numune alma ve bizzat alanda çalışmalara başlanılmıştır.

Binaların yapımını üstlenen firmalar ve sonradan binalarda imara aykırı şekilde değişiklik yaparak yıkılmasına sebep olan sorumlu kişilerin tespiti konusunda ilgili kurumlarla yazışmalar yapılmıştır. Bu kişiler yönünden gerekli tedbir durumları değerlendirilmekte olup, soruşturma konunun hassasiyeti de gözetilerek titizlikle ve tüm detaylarıyla sürdürülmektedir” denildi.

Yıkılan binaları yapan kişiler mercek altına alındı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!