Diyarbakır 2023 TOKİ Arsa Sonuçları İsim Listesi Belli Oldu!

TOKİ Diyarbakır arsa kura çekim sonuçları sonunda açıklandı. Kahramanmaraş merkezli depremlerden dolayı ertelenen kura çekimleri kaldığı yerden devam ediyor. TOKİ kurumu deprem bölgesine öncelik verileceğini açıklamıştı. 10 Mart Cuma yani dün Diyarbakır’da arsa kura çekimleri tamamlandı.

Diyarbakır merkezde TOKİ tarafından gerçekleştirilen ‘ilk Evim Müşterek Arsa’ kura sonuçları belli oldu. Toplamda 3 bin hak sahibi vatandaş, 300 kişi ise yedek olarak belirlendi. Kuraya ise toplamda 11 bin 751 başvuru yapıldı.

ARSA ÖDEME PLAN BİLGİLERİ

 

TOKİ Arsa ödeme planı: 350 ile 500 metrekare müstakil parsel şeklinde olan arsalarda toplamında 192 bin 500 tl için taksit tutarı 1604 lira ve 10 yıl vadeli olacak. Hisseli parsel şeklinde olanlar ise toplam 112 bin 500 lira için taksit tutarı 937 lira ve 10 yıl vade şeklinde olacak.

E-DEVLET TOKİ ARSA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

DİYARBAKIR TOKİ ARSA SONUÇLARINI CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

DİYARBAKIR TOKİ ARSA BAŞVURUSU REDDEDİLENLER LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

YENİ TOKİ KURA ÇEKİM TARİHLERİ BELLİ OLDU

TOKİ 2023 kura çekimi takvimi belli oldu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı kurumları ile gerçekleştirilen Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi kapsamında “İlk Evim, İlk İş Yerim” ve “İlk Evim Arsa” kura çekimlerine kaldığı yerden devam edilecek.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Bakan Murat Kurum, “İlk Evim Arsa projemizin kura çekimlerinde depremden etkilenen kentlerimize öncelik veriyoruz. 3 gün içinde 15 bin 400 hak sahibi vatandaşımızı açıklayacağız.” ifadelerini kullandı..

Diyarbakır 2023 TOKİ Arsa Sonuçları İsim Listesi Belli Oldu!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!