Diyarbakır Dahil 38 İlde Personel Alımı Yapılacak

featured

Gelir İdaresi Bakanlığı Diyarbakır, Şırnak, Şanlıurfa ve Batman dahil bir çok kentte personel alımı yapacağını açıkladı. İşte alımı yapılacak olan personel alımının şartları ve detayları..

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Kamu İlan sayfasında yayımlanan düzeltme duyurusuna göre, Şırnak, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Batman dahil 38 ilde Gelir İdaresi Başkanlığına 1271 personel alımı yapılacağını duyurdu. Başvuru yapmak isteyen adayların özel şartları yerine getirmesi gerekiyor. Başvurular 18 nisan tarihinde başaldı ve 25 nisan tarihinde de sonlanacak.

Sınava ön başvurular 18-25 Nisan 2024 tarihleri arasında alınacaktır. Sınava ön başvuru yaparak sıralamaya giren adaylar (her il için atama yapılacak kadronun en fazla dört katı aday), nihai başvurularını 10-16 Mayıs 2024 tarihleri arasında yapacaktır.

Adaylar başvurularını elektronik ortamda, ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00’dan itibaren https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması’ndan yapabilecektir.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2024-GUY Kılavuzu’nda yer almaktadır. Adaylar, Kılavuz’a aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir. Sınava başvuracak adayların Kılavuz’u dikkatle incelemesi gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

2024-GUY: Kılavuz ve Başvuru Bilgileri

Gelir İdaresi Başkanlığı Memur Alımı Şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,

Sınava, T.C. uyruklu olup (Bulgaristan’dan göç dâhil) sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının

birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış (1 Ocak 1989 tarihinde veya bu tarihten sonra doğanlar) olanlar başvurabilecektir.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık

fakültelerden birini bitirmiş olmak,

ÖSYM tarafından 2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarının

birinden KPSS (A) P48 türünden 65 ve üzeri puan almış olmak,

Süresi içinde ve usule uygun şekilde başvuru yapmış olmak.

Diyarbakır Dahil 38 İlde Personel Alımı Yapılacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!