Diyarbakır’ın Bir Mahallesinde Ücretsiz Ring Aracı Seferi

featured

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ferit Köşk Mahallesi ile Dağkapı arasında ücretsiz ring aracı seferleri başlattı.

Diyarbakır’ın Sur ilçesi Ferit Köşk Mahallesi ile Dağkapı arasında bulunan yolda toplu taşıma seferleri bulunmuyordu. Bu durumda yaşlı ve hastalar büyük zorluklar yaşıyordu. Gelen talepler ve şikayetler üzerine Diyarbakır Büyükşehir belediyesi harekete geçti.

Ulaşım Daire Başkanlığı mağduriyetleri gidermek için Ferit Köşk Mahallesi ile Dağkapı arasında bulunan yaklaşık 2 kilometrelik yolda toplu taşıma seferleri ücretsiz seferler başlattı.

Talep ve şikayetler değindirildi
Gelen talepleri ciddiyetle takip ettiklerini ifade eden Ulaşım Daire Başkanı Temel Cengiz, ücretsiz ring seferiyle önemli bir sorunu çözüme kavuşturduklarını söyledi.

Cengiz, “Fiskaya bölgesinden kentin değişik yerlerine gitmek isteyen vatandaşlarımız vardı. Bununla ilgili daha önceki durumda tek hattımız vardı. Bunun önüne geçmek için Ferit Köşk ile Dağkapı-Fiskaya arasına ücretsiz ring hattı koyduk. Böylelikle vatandaşlarımız da Dağkapı’ya rahatlıkla ulaşmakta. Oradan da kentin istediği noktasına rahatlıkla gidebilmektedir. Vatandaşlarımız için sağlıklı, konforlu ve ucuz ulaşım imkânı sağlamak adına çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Diyarbakır’ın Bir Mahallesinde Ücretsiz Ring Aracı Seferi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!