Hakkari Belediyesi’ne Kayyum Atandı!

featured

İçişleri Bakanlığı: “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak suçundan hakkında Hakkâri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca açılan Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış , görevden uzaklaştırılmıştır. Hakkâri Valisi Ali Çelik, Hakkâri Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir.” açıklaması yapıldı. Hakkari Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Sıddık Akış Van’da gözaltına alınmıştı.

PARTİLİLERE İZİN VERİLMEDİ

Belediye Başkanı Akış’ın, işlemler için Hakkari’ye götürüleceği öğrenildi. Hakkari Emniyet Müdürlüğü ekipleri de belediye binası çevresinde güvenlik önlemi aldı. Belediye binasının önüne gelerek içeri girmek isteyen DEM Partililere polis izin vermedi.

VALİLİKTEN YASAK KARARI GELDİ

Öte yandan Hakkari Valiliği 10 gün süreyle gösteri yürüyüşü, açık hava toplantıları ve kapalı yer toplantıları, basın açıklaması, oturma eylemi ve anket yapılması, çadır ve stant kurulması/açılması, imza kampanyası düzenlenmesi, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtılması ve her türlü protesto eylemi şeklindeki faaliyetleri yasakladı.

İçişleri Bakanlığı ise kısa süre sonra belediyeye kayyum atandığını açıkladı. Hakkari Valisi Ali Çelik, Belediye Başkan Vekili oldu.

Hakkari Belediyesi’ne Kayyum Atandı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!