Böyle Vicdansızlık Olmaz! 6 Kişinin Saldırısına Uğradı: Öldü Deyip Braktılar

Böyle Vicdansızlık Olmaz! 6 Kişinin Saldırısına Uğradı: Öldü Deyip Braktılar
2 Aralık 2022 16:41

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde arazi anlaşmazlığı sebebiyle karşı karşıya gelen taraflar, kadastro ekipleri tarafından yapılan tespite itiraz nedeniyle mahkemelik oldu. Arazi anlaşmazlığı nedeniyle davacı olan taraflardan Ekrem Çelebi  davalı olan karşı tarafın saldırısına uğradı. Mezopotamya Ajans’ta yer alan habere göre eylül ayında Ekrem Çelebi ile taraflar arasında yapılan arazi keşfi sırasında iki taraf arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle davacı olan Ekrem Çelebi, 6 kişi tarafından takibe alındı.

Çekiçli saldırıya uğradı

2 ay boyunca takip edilen Çelebi, 28 Kasım Pazartesi günü saat 09.00’dan ilçeden çıkıp Diyarbakır’a geldikten sonra 09.30’da Diyarbakır İlçe Otogarı’nda kalabalık bir grubunun saldırısına uğradığı öğrenildi. Saldırganların demir çubuk, sopa, silah dipçiği ve çekiçli saldırısına uğrayan Ekrem Çelebi, başına aldığı sert darbeler sonucu ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Çelebi’nin yoğun bakımda tedavisi devam ederken, 29 Kasım’da beyin ameliyatı geçirdi. Başına aldığı çekip darbeleri sonucu kafa kemiği beynine saplanan Çelebi’nin hayati tehlikesinin olduğu belirtildi.

Hastanede polislerce ifadesi alınan Ekrem Çelebi, fotoğraflardan kendisine saldıran kişileri tespit ederek, saldırganların son çekiç darbesinden sonra yere yığıldığını ve yerdeyken bir kişinin, “tamam öldü” dedikten sonra dağıldıklarını belirtti. Çelebi’nin yakınları ise çevredeki güvenlik kameralarından aldıkları görüntüler ile emniyete giderek saldırganlar hakkında şikayetçi oldu.

Saldırıdan önce savcılığa başvurdu

Saldırıdan bir hafta önce müvekkili Ekrem Çelebi’nin Çınar Savcılığı’na giderek, takip edildiğini ve can güvenliğinin olmadığını belirttiğini ifade eden Avukat Fatih Aslan, “Davacı olduğu şahıslar hakkında şikayette bulunmasına rağmen şikayeti işleme konulmadı. Onunla birlikte birkaç mahalleli de Çelebi’nin can güvenliğinin olmadığını söyleyerek koruma talebinde bulunuyor. Ancak önlem alınmıyor.

Yasal hakkını kullanan müvekkilim Ekrem Çelebi’ye yapılan bu insanlık dışı saldırının şüphelileri ile ilgili görüntü kayıtlarının olması ve Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından şüphelilerin teşhisinin yapılmasına rağmen saldırganların gözaltına dahi alınmaması açıkça hukuka aykırıdır. Şüphelilerin müvekkilimi öldürme kastı ile darp ettikleri görüntülerden açıkça anlaşılmaktadır. Biran önce şüphelilerin gözaltına alınması için yetkililerin gerekli işlemleri yapması gerekiyor” açıklamasını yaptı.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.