Diyarbakır sıcaktan kavruluyor!

featured

 

Basra kaynaklı sıcak hava dalgası sonrası Diyarbakır’da termometre 48 dereceyi gösterirken vatandaşlar sur diplerinde, çocuklar ise Anzele Parkı’nda bulunan kaynak sularda serinliyor..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM) uyarısını yaptığı Basra kaynaklı sıcak hava dalgası, Diyarbakır’da hissedilir derecede etkilesini göstermeye başladı. MGM, güneş ışınlarının dik geldiği 11.00 ile 16.00 saatleri arasında yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sıcak çarpmasına karşı tedbirli olmaları uyarısında bulunurken, uzmanlar günde 2-3 litre su içilmesi ve öğlen saatlerinde güneşe maruz kalınmaması gerektiğine dikkati çekti.

Termometreler 48 dereceyi gösterdi

Sıcak hava dalgaları sonrası termometrelerin 48 dereceyi gösterdiği Diyarbakır’da, çocuklar Sur ilçesindeki Anzele Parkı’ndaki kaynak suyuna akın ederken yetişkinler ise sur diplerindeki gölgelere sığındı. Gün içerisinde çocukların uğrak yeri olan parktaki kaynak suyun yosun tutması ve hiç bir güvenlik önleminin alınmaması ise dikkatlerden kaçmadı. Sıcaklıklarda, haftanın ikinci yarısı düşüş yaşanacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. (Haber Merkezi)

Diyarbakır sıcaktan kavruluyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!