Diyarbakır’da İhbar Üzerine İlaç Satan Bakkallar Denetlendi!

Diyarbakır’da İhbar Üzerine İlaç Satan Bakkallar Denetlendi!
23 Aralık 2022 19:09

Diyarbakır’da bazı bakkal ve marketlerde ilaç satıldığı ihbarı üzerine belediye ekipleri tarafından denetimler yapıldı. Diyarbakır Eczacılar odasından yapılan açıklamada, “Eczane dışında internet ya da başka bir yerden aldığınız ilaçların etken maddeleri denetlenmemiştir, saklama koşullarına uygun değildir, uygun doz ve kullanım şekli belirsizdir. Sağlığınızı tehlikeye atmayınız” açıklaması yapıldı..

Diyarbakır’ın bazı ilçelerindeki bakkal ve maketlerde ilaç satıldığı ihbarı üzerine Diyarbakır’daki zabıta ekipleri harekete geçti. Zabıta ekipleri, ilçelerdeki bazı bakkal ve maketlerde denetimler gerçekleştirdi. Diyarbakır Eczacı Odası ise konuya ilişkin açıklama yaparak vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Diyarbakır Eczacı Odası’ndan yapılan önemli açıklamada “Eczanelerimize gelen şikayetlerde bazı bakkal ve marketlerde ilaç satıldığı belirtilmiştir. Odamızın Diyarbakır il ve ilçelerine yazdığı uyarı yazısı ile söz konusu bakkal ve marketlerde denetim yapıldı” denildi.

‘İlaç sadece eczaneden alınır’

Açıklamada, “Duyarlılıkları için denetim yapan belediyelere teşekkür ederiz. Eczane dışında internet ya da başka bir yerden aldığınız ilaçların etken maddeleri denetlenmemiştir, saklama koşulları uygun değildir, uygun doz ve kullanım şekli belirsizdir. Sağlık herşeyden önemli. Sağlığınızı tehlikeye atmayın. İlaç eczaneden, eczacı danışmanlığında alınır.” denildi..

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.