Diyarbakır’da Son Durum: İşte Hayatını Kaybedenlerin Sayısı

featured

Kahramanmaraş’taki 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki korkunç deprem felaketinden etkilenen 10 il arasında olan Diyarbakır’da yaşamını yitirenlerin sayısı 281 oldu..

Diyarbakır’da bu gün sabah saat 09.00’dan sonra enkaz altında cansız olarak çıkarılanların sayısı 281, yaralı sayısı ise 902’ye yükseldiği bildirildi.

Yaralılardan 796’sı taburcu edilirken, 105 kişinin ise tedavileri halen sürüyor. Tedavileri süren yaralılardan 42 kişi ise yoğun bakımdaki ünitelerinde tedavi altında alındı.

YOLDAŞ APARTMANI’NDA ÇALIŞMALAR BİTTİ

Deprem’de Bağlar ilçesindeki 5 Nisan Mahallesi’nde çöken Yoldaş Apartmanı’nda arama kurtarma çalışmaları bitti. Apartmandan şimdiye kadar 57 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, 19’u da yaralı olarak enkaz altından kurtarıldı. Binanın enkazını kaldırma çalışmaları başlatıldı, acılı aileler bölgeden ayrıldı.

Aynı şekilde Bağlar ilçesi Şeyh Şamil Mahallesi’nde yıkılan Işık Apartmanı’ndan sonra arama kurtarma çalışmaları dün bitti. Apartmanda 42 kişi hayatını kaybetti, 19 yaralının ise tedavisi sürüyor.

8 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİ ENKAZDAN ÇIKARILDI.

Hisami Apartmanı’nda ise gece saatlerinde devam eden arama kurtarma çalışmalarında 8 vatandaşın cansız bedeni enkaz altından çıkarıldı. Arama kurtarma faaliyetlerin bugün itibariyle son bulması bekleniyor.

Tesisler semtinde yıkılan Serin 2 (Cengizler) Apartmanında ise 11 kişinin cansız bedeni çıkartıldı. Resmi olmayan bilgilere göre, enkazda 120 kişi yaşıyor ve misafir olup olmadığı bilinmediği için net sayı bilinmiyor. Bu konuda AFAD ve Diyarbakır Valiliği de kamuoyunu şu anda tam olarak aydınlatamıyor.

Diyarbakır’da Son Durum: İşte Hayatını Kaybedenlerin Sayısı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!