Gazi Yaşargil’de test kuyruğu!

Gazi Yaşargil’de test kuyruğu!
5 Ağustos 2020 18:34

Koronavirüs vaka sayısının her geçen gün arttığı Diyarbakır’da vatandaşlar, Kurban Bayram sonrası Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne koştu. Kendilerinde Kovid-19 belirtisi gören vatandaşlar, hastane önünde test yaptırabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Sosyal mesafe kuralının hiçe sayıldığı kuyrukta, Koronavirüs’e davetiye çıkarıldı..

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladı risk grubundaki 5 ilden biri olan Diyarbakır’da vaka sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.  “İkinci dalga” endişesinin yaşandığı kentte, iki pandemi hastanesinde klinik sayıları arttırılırken, yeni tanı konulan vatandaşlar, evlerinde izole ediliyor.

Sosyal mesafe kuralları hiçe sayıldı

İlçelerden gelen vakalarla birlikte yatak kapasitelerinin dolduğu hastanelerde ise Kurban Bayramı sonrası büyük yoğunluk yaşandı. Kovid-19 belirtilerini kendinde gören vatandaşlar, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne koştu. Test yaptırabilmek için hastane önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, sosyal mesafe kurallarını hiçe saydı.

Koronaya davetiye çıkarıldı

Hastanede önünde çok sayıda vatandaşın kısa mesafelerle sıraya girmesi Koronavirüs’e davetiye çıkardı.  Oluşan insan kalabalığına tepki gösteren vatandaşlar, yetkililerden bu duruma el atmasını istedi. Kaynak: Diyarbakır Yenigün

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.